Мешканці ОСББ «Оберіг» економлять близько 40% на утепленні будинків Максим Бадік

Асоціація ОСББ «Оберіг», що на вул. Стрийській, бере та реалізовує кредити з відшкодуванням від держави та міста на заміну вікон та утеплення фасаду будинків. Завдяки компенсаціям, мешканці ОСББ суттєво зекономили кошти.


За даними відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради, модернізацію помешкання шляхом кредитування будинок на вул. Стрийській, 91 розпочав 2015 року. Через зимовий холод ОСББ вирішило взяти кредит з відшкодуванням від держави та міста на заміну вікон на енергозберігаючі. Економія з лише першого кредиту склала близько 15%. Жителі будинку кажуть - старі вікна були дерев’яними, а зараз умови дуже покращилися, бо стало набагато тепліше.

«Будинку 28 років. Почали працювати над ним дев’ять років тому. У панельних будинках під час холодів температура у ванних була коло 14 градусів. Тепер – не лише тепло, а й економно. Зараз різниця в оплаті за опалення двокімнатної квартири між утепленим та неутепленим будинком складає близько 550 грн. на місяць», - розповідає про будинок на Стрийській, 91 Стефанія Климко, голова Асоціації ОСББ «Оберіг».

Другий кредит ОСББ взяло у липні 2016 року на суму 1 млн. 50 тис. грн. На утеплення фасаду (кредит на 10 років, під 24,5% річних). Як повідомляють у відділі супроводу ОСББ Львівської міської ради, відшкодування за міською програмою склало 315 тис. грн., а за державною програмою – 396 тис. грн. Таким чином разом мешканці ОСББ отримали підтримку у 711 тис. грн.

«Людей треба заохотити тим, що є результат. Наприклад, коли під час холодів за три дні сусідні будинки витрачали 8 гКал, то наш витрачав усього 3 гКал. Щодо економії коштів – то мешканці нашого ОСББ за 1 м² платять орієнтовно на 10-12 грн менше, ніж інші будинки. «Теплі» кредити гріх не брати», - каже Стефанія Климко.

Скористались послугою кредитування і мешканці вул. Стрийської, 93. За інформацією відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради, у вересні 2016 року ОСББ отримало кредитні кошти в розмірі 1 млн. 905 тис. грн. на утеплення фасаду будинку (кредит на 10 років, 24,5 річних). Таким чином відшкодування від міста склало 400 тис. грн., а від держави – 700 тис. грн. Утеплення цього будинку завершили в грудні, а на Стрийській, 91 – у вересні минулого року.

Утеплення будинків Асоціація ОСББ «Оберіг» проводила в рамках програми Львівської міської ради «Теплий дім».

«Цього року на програму «Теплий дім» передбачено 8 мільйонів гривень. Вже є ОСББ, що збирають перелік документів з оформлення кредитів на заходи з енергозбереження. Заходи з енергозбереження – це заходи для покращення Вашого будинку. В результаті їх впровадження ви не лише економите на теплі, а й маєте гарні умови проживання, ваша нерухомість виростає в ціні. Зараз з програмою співпрацює низка банків, зокрема Кредобанк, Укргазбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Приватбанк», - зазначив начальник відділу супроводу ОСББ Львівської міської ради Сергій Солтис.

Довідка

Асоціація ОСББ «Оберіг» спрямовує свою діяльність на представництво і захист інтересів членів 5-ти ОСББ - «Стрийська 87», «Стрийська 89», «Стрийська 87-а», «Стрийська 91», «Стрийська 93». Загальна кількість квартир у цих будинках - 427, в яких проживає близько одна тисяча сто дев'яносто два мешканці. Загальна кількість площі, що знаходиться на обслуговуванні в Асоціації, – 22 067,9 кв. м. З перших днів Асоціація бере активну участь у вирішенні питань, які стосуються життєдіяльності ОСББ м. Львова. Детальніше про ОСББ «Оберіг» можна дізнатися тут.

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Серпня, 2017 Понеділок
20 Серпня, 2017 Неділя
19 Серпня, 2017 Субота
18 Серпня, 2017 П'ятниця
більше новин