Бізнес та влада Львівщини вирішуватимуть експортно-імпортні проблеми разом Марія Демчина

Стартував проект «Адвокація для розвитку торгівлі», який має на меті сприяти  взаємодії влади та місцевого самоврядування з представниками малого та середнього бізнесу задля спільного вирішення основних проблем та можливостей зовнішньої торгівлі. Проект реалізовує Клуб Ділових Людей у межах ініціативи «Діалог зі сприяння торгівлі» за сприяння Європейського Союзу та підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).


Зокрема, під час проекту проведуть аналітичне дослідження серед підприємців, які є суб’єктами зовнішньо-економічної діяльності, розроблять рекомендації щодо налагодження взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування та бізнесу. Окрім того – укладуть Меморандум, який засвідчує готовність стейкхолдерів (організацій, які можуть впливати на зовнішньо економічну діяльність) взаємодіяти з бізнесом на основі етично-культурних засад.

Голова Клубу Ділових Людей Микола Савуляк представив попередні результати дослідження, у межах якого було опитано 157 власників та керівників малого і середнього бізнесу, які вказали на ключові проблеми, з якими вони стикаються у процесі своєї експортно-імпортної діяльності. «Серед основних проблем – велика кількість дозвільних документів, які потрібно оформити для замитнення/розмитнення товару на кордоні, довгий період очікування результатів перевірки контролюючих органів, – зазначає Микола Савуляк. – Окрім того, більшість опитаних підприємців вказують на незрозумілий процес визначення митної вартості та коду товару тощо».

Попри проблеми експорту/імпорту малого та середнього бізнесу, у Львові та області спостерігають позитивні тенденції євроінтеграції.

«Цього року можливості виходу українського бізнесу на європейські ринки значно зросли. До прикладу, кожні два місяці відбуваються величезні торгові місії у різні країни Європи, до яких щоразу максимально запрошують підприємців, які хочуть пробувати експортувати. І проблема, з якою ми стикнулися: зацікавлення підприємців близьке до нуля, – зазначає начальник управління інвестицій та проектів Львівської міської ради Ольга Сивак. – Гадаю, треба мати бажання і ризикувати, бо це відкриває величезні перспективи».

Щодо зміцнення митного законодавства у питаннях експорту та імпорту, активно працює Західноукраїнський офіс Європейської Бізнес-Асоціації. Регіональний менеджер Мар’яна Луцишин зазначила, що організація має низку напрацювань, які вже розглядають різні комісії Верховної Ради з метою покращення ситуації з зовнішньою торгівлею.

Окрім того, перевагами та недоліками зовнішньо економічної діяльності поділилися представники Львівської митниці ДФС. Зокрема, державний інспектор управління організації митного контролю Роман Гец наголосив, що євроінтеграції львівського бізнесу сприяють вигідне географічне розташування, впровадження електронного декларування, вигідний розклад роботи підрозділів митного оформлення, мінімальний час оформлення вантажів тощо.

Наступними етапами проекту будуть проведення трьох круглих столів, на яких обговорять проблемні питання з безпосереднім залученням підприємців та інших експертів та зроблять спробу знайти ті напрямки, де можна за короткий час досягнути певного результату зовнішньо економічної діяльності.

«Вже восени плануємо побачити перші результати проекту, щоб чіткіше спланувати наступні кроки і дії, які сприятимуть зовнішній торгівлі Львова та Львівської області», – зазначив Микола Савуляк.

Наступний захід у рамках проекту «Адвокація для розвитку торгівлі» відбудеться вже 25 квітня за адресою м. Львів, вул. Зелена, 109, ауд. 108. Деталі та реєстрація за посиланням: http://www.bc-club.org.ua/event-details/event/2164.html Акредитація ЗМІ за телефоном: +38 (097) 289 87 89 (Ірина Таран, керівник Прес-служби Клубу Ділових Людей).

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Серпня, 2017 Понеділок
20 Серпня, 2017 Неділя
19 Серпня, 2017 Субота
більше новин