Опалення подорожчає для населення на 60% (+відео)

Міністерство економічного розвитку і торгівлі роз'яснило деталі ухваленого урядом рішення.


Після прийняття Кабінетом міністрів України рішення про підвищення цін на газ для населення з 1 травня до ринкового рівня вартість теплової енергії для населення збільшується на 60% – до 1041 грн/Гкал з 652 грн/Гкал. Про це йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яке роз'яснює деталі ухваленого урядом рішення

Згідно з повідомленням, таке підвищення вартості теплової енергії пов'язане з тим, що раніше підприємства теплокомуненерго купували газ за ціною 3004 гривень за тисячу кубічних метрів. А після зростання вартості газу до ринкового рівня ТКЕ купуватимуть паливо за 6810 гривень за тисячу кубічних метрів.

Про це повідомили сьогодні, 27 квітня, в інформаційній агенції УНІАН, де також нагадали:

«Сьогодні Кабінет міністрів України, як і планував, встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 гривень за тисячу кубічних метрів. Представляючи це рішення, перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик наголосили, що встановлення такої ціни поставить крапку у спекуляціях на газовому ринку країни.

Своєю чергою, очільник уряду Володимир Гройсман наголосив, що дане рішення є непростим і викличе широкі дискусії в суспільстві, але воно дасть змогу скасувати всі існуючі раніше схеми, які давали змогу заробляти на різниці в ціні на паливо. Раніше очільник уряду зазначав, що встановлення обґрунтованих тарифів і цін на енергоносії, особливо на газ, дасть змогу викорінити корупцію в енергетичній сфері.

За словами Гройсмана, Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити 100-відсоткову відповідність тарифів вартості енергоносіїв, а необґрунтовані тарифи – це поле для популізму й корупції. При цьому Гройсман наголосив, що виступає за прозорість формування тарифів і не допустить зловживань в ціноутворенні. 

Питання формування тарифів є одним з найбільш дискусійних. Підвищення тарифів на комунальні послуги в Україні до ринкового рівня є одним з пунктів програми реформ, затвердженої ключовим кредитором України Міжнародним валютним фондом. Підвищення проходить поетапно з одночасною реалізацією програми надання субсидій для найбільш уразливих у фінансовому відношенні верств населення».

Найпопулярніші новини сьогодні

27 Травня, 2017 Субота
26 Травня, 2017 П'ятниця
більше новин