«Таких вигідних умов в Україні не пропонує жодна інституція», – Ольга Сивак про попередні домовленості з ЄІБ щодо кредиту на рекультивацію полігону


Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник міського управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Ольга Сивак.

«З Європейським інвестиційним банком ми почали переговори у серпні минулого року. Ця співпраця ведеться в рамках урядової програми, за якою ЄІБ готовий виділити 400 млн євро на всю Україну. Місто давно зверталось до уряду України, щоб нам допомогли вирішити проблему Грибовицького сміттєзвалища, і, власне, торік він включив її в урядову програму, і ці домовленості ратифіковано Верховною Радою України. До нас вже приїжджали європейські консультанти восени минулого року. Єдина затримка була в тому, що ця загальна міжурядова домовленість повинна бути ратифікованою Верховною Радою України, і ратифікація відбулась тільки в лютому 2016 року. І зараз ми, власне, пробуємо інтенсивніше співпрацювати з Банком, і сподіваємось, що питання рекультивації будемо вирішувати якнайшвидше», – розповідає вона.

Умови кредиту – дуже вигідні, підкреслює посадовець. «Йдеться про близько 1,5% річних. Таких вигідних умов в Україні не пропонує жоден банк, жодна інституція. Тому це дуже вигідно для міста. І йдеться також про тривалий термін. Ми очікуємо, що, можливо, отримаємо цей кредит на 25 років з відтермінуванням у кілька років. Кредит матиме урядові гарантії, координатором буде Міністерство регіонального розвитку. Місто ж буде субпозичальником», – відзначає Ольга Сивак.

Попередньо йдеться про суму 40 млн євро, з яких близько до 30 млн євро має піти на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, а 10 – на облаштування нового полігону та будівництво сміттєпереробного заводу. «Щодо сум, порядок взятий з проектно-кошторисної документації, яку в 2013 році міська рада замовила в інституту «Гірхімпром». За цінами 2013 року, вартість рекультивації була визначена у сумі 213 млн грн. Це за курсом 2013 року – більше 20 млн євро. Тому зараз ми беремо за основу цю цифру, яка, можливо, буде скоригована, зважаючи на теперішню ситуацію. Ми розраховуємо, що це буде від 20 до 30 млн євро на рекультивацію, і десь близько 10 млн – на будівництво нового полігону та сміттєпереробного заводу», – зазначає Ольга Сивак. Тривалість повної рекультивації за цим проектом – до 10 років. «Але, звісно ж, першочергові заходи буде зроблено швидше. На думку європейських консультантів, які переглядали ці документи, рекультивацію можна провести швидше – до 5 років», – додає посадовець

Найпопулярніші новини сьогодні

27 Травня, 2017 Субота
26 Травня, 2017 П'ятниця
більше новин