«Побоювання стоматологів щодо їх примусового масового звільнення, у зв’язку з реорганізацією стоматполіклінік, є необгрунтованими», - УОЗ Марія Демчина

Проект протоколу примирної комісії з розгляду колективного трудового спору (щодо припинення реорганізації стоматполіклінік) між працівниками комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки Львова та комісією з припинення шляхом перетворення комунальної 3-ї стоматполіклініки у комунальне некомерційне підприємство є неправомірним, оскільки  був підписаний меншістю голосів членів комісії. Пропозицію повторного засідання комісії працівники стоматполіклініки відхилили. Жодних розпоряджень Національної служби посередництва і примирення про те, що ухвали Львівської міської ради щодо реорганізації комунальних стоматологічних поліклінік м. Львова є незаконними, до мерії не надходило. Водночас, як запевнили в міському управлінні охорони здоров’я, побоювання стоматологів щодо їх примусового масового звільнення, у зв’язку з реорганізацією стоматполіклінік, є необгрунованими.


Як пояснили в міському управлінні охорони здоров’я, Національна служба посередництва і примирення у межах своєї компетенції не може приймати рішень, обов’язкових до виконання членами примирної комісії з розгляду колективного трудового спору. Обов’язковим до виконання кожної зі сторін спору є протокол, прийнятий більшістю голосів членів примирної комісії (до неї не входять представники Національної служби  посередництва і примирення). Однак представлений працівниками комунальної 3-ї стоматологічної поліклініки проект протоколу примирної комісії про прийняті рішення є неправомірним, оскільки містить численні порушення норм законодавства щодо вирішення колективних трудових спорів, зокрема в частині голосування.  

 «Національна служба з примирення здійснює реєстрацію колективного трудового спору, тобто в її повноваження входить координація роботи і сприяння  діалогу між сторонами. Рішення приймається комісією з примирення, яку з ініціативи служби було створено.  До її складу входить по три представники з обох сторін – працівників комунальної стоматологічної поліклініки Львова та комісії з припинення шляхом перетворення комунальної стоматологічної поліклініки у комунальне некомерційне підприємство. До складу членів примирної комісії не входять працівники Національної служби  посередництва і примирення.

Після з’ясування усіх обставин більшістю голосів приймається відповідне рішення. Відбулося засідання комісії, і «за» проголосували троє осіб, що не є більшістю. Тому ми вважаємо, що протокол складений з порушенням законодавства, оскільки рішення було прийняте тільки однією зі сторін. Тому членам примирної комісії було надано офіційне письмове роз’яснення причин, чому не підписано протоколу, а також було запропоновано повторно зібратися для обговорення питання. Але члени примирної комісії зі сторони 3-ї стоматологічної поліклініки відхилили таку пропозицію», - пояснила заступник начальника  управління охорони здоров’я міста Марта Матюшко.

Як запевнили в юридичному департаменті міста, до Львівської міської ради не надходило жодних розпоряджень Національної служби посередництва і примирення про те, що ухвали мерії щодо реорганізації комунальних стоматологічних поліклінік м. Львова є незаконними. Окрім того, згідно Конституції України, винятково суд визнає акти органів місцевого самоврядування незаконними.

Водночас, як наголосили в міському управлінні охорони здоров’я, побоювання стоматологів щодо їх примусового масового звільнення у зв’язку з реорганізацією стоматполіклінік є необгрунованими, оскільки робочі місця працівників за ними зберігаються. Мова йде лише про зміну організаційно-правової форми функціонування закладу: з комунальних установ – в комунальні некомерційні підприємства. Поодинокі факти звільнення стосуються осіб пенсійного віку або інших, які за станом здоров’я самі написали заяви про звільнення. 

Нагадаємо, 9 лютого на сесії міської ради Львова прийнято чотири ухвали, згідно яких 1-шу, 3-ту, 4-ту і 5-ту комунальні стоматологічні поліклініки реорганізовано у комунальні некомерційні стоматологічні підприємства. Відповідно до міської програми  фінансування стоматологічної допомоги окремим категоріям населення м. Львова на 2017-2018 роки, визначені категорії населення отримуватимуть гарантований мінімум стоматологічної допомоги, а всі інші мешканці платитимуть за надані послуги офіційно через касу, як це є на ринку стоматологічних послуг у світі. Така форма дає можливість стоматпідприємствам надавати якісні стоматологічні послуги за офіційну плату і бути самоокупними. Водночас, це посилює відповідальність лікарів перед пацієнтом за надані послуги.

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Серпня, 2017 Понеділок
20 Серпня, 2017 Неділя
19 Серпня, 2017 Субота
більше новин