А. Москаленко: “Долучення до «Zero waste» означає, що ми змінили своє ставлення у підході до ТПВ” Прес-служба ЛМР

Сьогодні на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради депутати затвердили Стратегію поводження з твердими побутовими відходами. Також прийняли проект ухвали про затвердження концепції сортування ТПВ у м. Львові. Як повідомив заступник міського голови з питань розвитку Львова Андрій Москаленко, Львів стане першим українським містом, що долучиться до «Zero waste».


За словами заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка, ключове завдання стратегії – формулювання позиції ЛМР щодо ТПВ у Львові.

«Стратегія передбачає те, що Львів стане першим українським містом, яке долучиться до ініціативи «Zero waste». Завдання – перехід від економіки «використай та викинь» до економіки замкнутого циклу. Завдання стратегії – запропонувати чітку логістику щодо кожної із сміттєвих фракцій. Ключовий акцент – на мінімізації та збереженні матеріалів, замкнених ресурсних циклах, дизайні продукції, тривалому/повторному використанні та вторинній переробці.

Долучення до «Zero waste» означає, що ми змінили своє ставлення у підході до ТПВ, тобто ми від сьогодні розглядаємо тверді побутові відходи як управління відходами та управління ресурсами. Зокрема, цією ухвалою ми передбачаємо близько 30-ти різних заходів, які до кінця 2019 року дозволять скоротити кількість ТПВ на одного мешканця як мінімум на 30%. Це стосується того, щоб кожна установа розробила свій план мінімізації відходів: у кожній установі, яка надає зовнішні послуги, мало б бути декілька контейнерів для пластику, скла, вторинної сировини. Також, має бути підтримка пунктів збору вторинної сировини і великий акцент на мінімізацію відходів до того, як вони стають відходами.

Також депутати прийняли проект ухвали про затвердження концепції сортування ТПВ у м. Львові. Проект прийняли із редакційними правками до ухвали: як зазначила голова постійної комісії екології та природокористування Ірина Оршак, необхідно передбачити відповідні кошти на зміни до бюджету на 2017 рік, а також встановити часові рамки – з 2017 до 2019 року.

«Ухвала, яка була ініційована головою комісії Іриною Оршак, передбачає сортування відходів та суху і мокру фракцію, а також при вторсировині на пластик і різні фракції», - заявив Андрій Москаленко.

Презентацію стратегії та повний текст ухвали про затвердження Стратегії поводження з ТПВ у м. Львові можна переглянути в додатку.

Найпопулярніші новини сьогодні

18 Квітня, 2018 Середа
більше новин