А. Садовий: «Наша задача, щоб ми цього року завершили весь об’єм робіт по проектуванню і приступили до першої черги робіт по будівництву заводу» Прес-служба ЛМР

Під час сьогоднішнього засідання сесії Львівської міської ради міський голова Львова Андрій Садовий поінформував депутатів про співпрацю міста з французькою компанією Еджіс. Зокрема, мер наголосив на важливості процесів, які є по визначенню ділянки для заводу з переробки ТПВ, рекультивації полігону в Грибовичах, а також робіт щодо укріплення дамби.


«В нас є хороша динаміка по співпраці з нашими колегами з Еджіс. Як ви знаєте, Еджіс провели аналіз всіх тих ділянок, які пропонувалися, і вони зупинились на ділянці ТЕЦ -2. На сьогоднішній день ми вже фантино маємо розроблене ТЕО, і наступний крок – це є проектування. Наша задача, щоб ми цього року завершили весь об’єм робіт по проектуванню і приступили до першої черги робіт по будівництву заводу. Завод передбачає три фази. Перша – це комплекс по механіко-біологічній переробці, другий – компостування. Третій комплекс – це є спалення. Третій комплекс самий вартісний, тому що приблизна вартість третього комплексу буде складати до 100 мільйонів євро. Це по тих цінах, які ми сьогодні бачимо.

Підтверджує свою співпрацю з містом Європейський інвестиційний банк в сумі 75 мільйонів. І, як ви знаєте, також рішення на форумі у Львові було прийнято ЄБРР, які готові надати місту додатково 20 мільйонів євро на питання по вирішенню проблеми з ТПВ. Це будуть кошти, які підуть в першу чергу і на рекультивацію, і на програму Zero waste, щоб ми навчились сортувати сміття.

По рекультивації полігону компанія Еджіс свої проектні пропозиції подала в «Гірхімпром» і ми очікуємо, що в скорому часі Інститут «Гірхімпром» адаптує ці всі напрацювання і передасть їх на експертизу. І вже після експертизи буде дозвіл на початок будівельних робіт.

Також закінчилась більш ніж піврічна епопея по будівництву дамби на полігоні, тому що ми хвилювались, що інфільтрати можуть просто вихлиснутись. Слава Богу, що цей проект, який був розроблений профільним інститутом, пройшов державну експертизу. Після державної експертизи ми отримали висновок ДАБІ України. І сьогодні легітимно продовжуються всі роботи в цьому напрямку», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин