А. Садовий: “Я не пригадую жодного випадку за незалежності України, щоби громада міста Львова під тиском голосувала рішення, які пишуться на Винниченка” Прес-служба ЛМР

Місто отримало проект ухвали щодо передачі повноважень щодо організації вивезенням ТПВ з міста від Львівської обласної державної адміністрації. Цей документ вивчають юристи і директор департаменту поводження з відходами ЛМР. Про це під час засідання сесії Львівської міської ради сказав міський голова Львова Андрій Садовий.


“Ми всі слідкуємо за тою непростою ситуацією, в якій Львів живе в останній рік. І сьогодні я хочу особливо подякувати усім працівникам комунальної сфери, усім працівникам, які працюють у таких умовах. І мені дуже боляче, що львів’яни сьогодні потерпають від того, що велика частина майданчиків переповнена. І, на превеликий жаль, динаміка не є така позитивна, як би хотілося.

Ви прекрасно знаєте, що минулого тижня декілька наших львів’ян, українців на підтримку міста Львова оголосили голодування біля Адміністрації Президента: наш колега Олег Березюк, Оксана Сироїд, Тарас Пастух. Ви знаєте, що результатом цього голосування було засідання державної комісії з надзвичайних ситуацій. Комісія прийняла рішення відкрити полігони для того, щоби почати системно вивозити відходи з міста Львова.

Як ви знаєте, рада церков, всі патріархи, представники всіх конфесій України звернулися до Президента, до прем’єра з проханням, з вимогою зняти сміттєву блокаду з міста Львова. Це звернення викликало дуже великий резонанс.

Також, минулого четверга, ми отримали офіційного листа від голови обласної адміністрації, де в певній ультимативній формі було запропоновано міській громаді передати функції по вивезенню ТПВ обласній державній адміністрації, вказані суми, які треба передавати. Відповідно до цього звернення, відповідно до закону України, який є основою, був підготовлений проект ухвали. Цей проект ухвали був затверджений на засіданні виконавчого комітету, який ми мали у вівторок, і він сьогодні включений у порядок денний.

Натомість, сьогодні відбулася зустріч частини керівників фракцій міської ради з головою обласної адміністрації. На цій зустрічі керівникам був переданий проект ухвали, написаний на Винниченка, який пропонується, щоб сьогодні депутати проголосували. Він відрізняється від того ультимативного листа, якого ми отримали минулого тижня. Цей текст є не просто ультимативним, він в багатьох позиціях робить неможливим подальший розвиток міста Львова, особливо в плані поводженням з ТПВ і будівництва серйозного комплексу, який ми маємо відкрити за підтримки Європейського Інвестиційного Банку та Європейського банку реконструкції та розвитку. Цей документ ми отримали годин тому.

Тому я дав доручення керівнику юридичного управління спільно з керівником департаменту поводження з відходами Іваном Рудницьким, щоби вони проаналізували цей документ.

Багато чого зрозуміло в цій країні, але я не пригадую жодного випадку за незалежності України, щоби громада міста Львова під тиском голосувала рішення, які пишуться на Винниченка. Я розумію, що є складний процес, але то рішення, яке підготували ми, воно повністю відповідає чинному законодавству. Навіщо це хтось хоче поламати, мені не зрозуміло.

Міняються мери, міняються голови ОДА, міняються прем’єри, міняються президенти, але громада міста Львова і місто Львів був, є і буде завжди. Тому, приймаючи це рішення, ми повинні думати про завтрашній день, про те, як громада має працювати”, -сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Водночас міський голова висловився категорично проти тимчасового полігону для ТПВ на території міста Львова. Нагадаємо, таку пропозицію було озвучено під час наради під головуванням Геннадія Зубка, Віце-премєр-міністра України.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

18 Квітня, 2018 Середа
більше новин