А. Садовий: «Якщо це ультиматум, то нема ради. Тому що для мене на першому місці є життя львів’ян, життя дітей» Прес-служба ЛМР

Сьогодні на брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував заяву керівництва Львівщини про делегування функції управління ТПВ у Львові Львівські обласній державній адміністрації.


«Вони вимагають, щоб ми передали гроші, щоб ми передали ці повноваження, які ми маємо. Якщо це ультиматум, то нема ради. Тому що для мене на першому місці є життя львів’ян, життя дітей. Ви подивіться, що робиться сьогодні! Ті майданчики, які переповнені, – там вже є надзвичайна ситуація сьогодні.

Але ми, звичайно, повинні збудувати завод для безпеки життєдіяльності нашого міста. Ця пропозиція, яка озвучена, вона на чіткий термін. Я розумію, що до початку президентських виборів, – на два роки. Але ж місто має жити і через два, і через три, і через  5, і через 10 років. Подібні комплекси, які зараз є в Європейському союзі, вони будуються 4-5-6 років у повному об’ємі, який має бути.

Мені важливо, щоби зараз містові дали нормально жити, і щоби зняли облогу в місті. Це все штучно створена проблема, яка силами держави вирішується за один день. Будь ласка, – вирішуйте.

Якщо вони хочуть забрати весь комплекс в управління, то, я думаю, мається на увазі і вивезення відходів і рекультивація. Тому що це все поєднувані речі.

З юридичної площини є дуже багато запитань, але з політичної точки зору я вам озвучив позицію, як міський голова. Ще має бути рішення депутатів. Тому що депутати представляють громаду міста Львова. Ми сьогодні спільну позицію опрацювали і відповідно дали доручення, щоби департамент юридичний готував відповідне рішення на сесію міської ради на четвер», - наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, вчора очільник Львівської області оприлюднив заяву до міського голови Львова з  вимогою передати ЛОДА функції управління ТПВ у Львові на найближчі два роки та щорічно виділяти з бюджету міста Львова субвенцію в розмірі 300 млн грн. Виконання цих та інших вимог є гарантією вивезення з міста Львова сміття на полігони у Львівській області. Також однією з умов є передання в тимчасове управління на період здійснення повноважень по вивозу ТПВ Львівською обласною державною адміністрацією ЛКП «Львівспецкомунтранс».

Нагадаємо, ситуація із вивезенням і захоронення сміття у Львові залишається критичною. Більше 12 тис. тонн сміття залишається невивезеним. Як повідомили в управлінні житлового господарства ЛМР, станом сьогодні на ранок сміття не вивезено з 510 контейнерних майданчиків житлового фонду. Це 41% від загальної кількості.

Сміття не вивезено із 4 контейнерних майданчиків закладів охорони здоров’я та 5 майданчиків закладів освіти. Також не вивезено відходи із 4 контейнерних майданчиків підприємств (супермаркетів).

Повністю очищені від сміття контейнерні майданчики Галицького району та контейнерні майданчики, розміщені на ринках.

Загалом у Львові 1237 сміттєвих майданчиків житлового фонду, 23 майданчики закладів охорони здоров’я, 116 сміттєвих майданчиків закладів освіти, 39 контейнерних майданчиків підприємств (супермаркетів) і 43 майданчики, що розміщені на ринках.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

22 Квітня, 2018 Неділя
21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин