«Дуже мало можливостей для вивезення сміття зі Львова», - Сергій Бабак Ганна Пищула

Під час сьогоднішньої сесії Львівської міської ради заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак доповів про ситуацію з вивезенням сміття у Львові, роботи на дамбі Грибовицького полігону та пошук ділянки для облаштування нового полігону ТПВ.


«Станом на сьогодні сміття не вивезено із 412 контейнерних майданчиків. Це близько 33% від загальної кількості майданчиків.

Відповідно до меморандуму, на який були великі очікування після підписання, на сьогодні договори укладені лише із 4 містами. Хоча спочатку анонсували, що меморандум підписують 19 міст, потім їх залишилося 16. Відповідно, із анонсованого щоденного вивезення 580 тонн ТПВ зі Львова, потім цифру було зменшено до 510 тонн, а реально ми маємо змогу вивозити лише 90 тонн.

Проте перевізники мають певні домовленості з полігонами, але це одноразові, тимчасові домовленості від 2 днів до кількох тижнів.

Тому ми проводили виїзди в міста області, на сесії. Зустрічалися з громадськістю. Маємо категоричне не сприйняття. Мешканці проти, на сесіях проти, громадські організації проти. Ситуація виглядає дивною. Адже, до прикладу, бюджету одного із міст області субвенція Львова, через прийняття ТПВ, давала ще один такий же бюджет. А це давало змогу привести до ладу полігон у своєму місті, облаштувати дороги, провести освітлення. Та мешканці проти. 

У світлі тих подій, що відбуваються, перевізники мають проблеми на дорогах України, виникають проблеми із захороненням ТПВ. Насправді дуже мало можливостей для вивозу сміття.

Однак, перемовини ведуться постійно. Листи надіслані в обласні ради, мерам міст, щоб вони підтвердили готовність укласти угоди відповідно до меморандуму», - розповів Сергій Бабак.

За його словами, нещодавно один з перевізників Франківського району просто зупинив роботу, бо не мав куди возити ТПВ. Районна адміністрація, рішенням комісії ТЕБ і НС, попередила його про розірвання угоди. Якщо він не відновить роботу, то проведуть новий конкурс на визначення нового перевізника.

Щоб убезпечити Львів від різних санітарно-епідеміологічних негараздів, департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР зобов’язав ЛКП усіх районів та підписав додаткову угоду з перевізниками, щоб перевізники за свій кошт проводити дезінфекцію майданчиків.

«Завершилася експертиза проекту по першочергових протиаварійних заходах на дамбі Грибовицького полігону. Отримали дозвіл. Однак залишається відкритим питання виділення земельної ділянки для заїзду техніки. Теж дивна ситуація в селі Малехів. Мешканці тут також проти. На збори приходить мешканець села і каже, що він не погоджується із висновком експертизи, яку проводили в Києві», - додав Сергій Бабак.

Щодо очистки фільтратів, то уже є напрацювання і бачення, як проводити ці роботи. Проводитимуть очистку, використовуючи обладнання, яке є на полігоні. Також замовлено проект невідкладних першочергових заходів по стабілізації ситуації із зсувом частини тіла полігону.

Як зауважив посадовець, досі триває пошук земельної ділянки для облаштування нового полігону.

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин