Інна Свистун: «На засідання комісії депутати не запросили мене жодного разу, а озвучена інформація не відповідає дійсності» Марія Демчина

Сьогодні тимчасова депутатська комісія з перевірки діяльності управління комунальної власності міста презентувала звіт роботи. Як повідомила після звітування депутатів начальник управління комунальної власності Інна Свистун, на засідання комісії її не запросили жодного разу, а інформація, озвучена депутатами, не відповідає дійсності, і навела конкретні приклади. Вона зауважила, що найголовнішим зараз є процес повернення майна у комунальну власність і покарання винних, тому депутати мають допомагати і максимально сприяти у якнайшвидшому і відкритому проведенні цього процесу, адже головні фігуранти справи викрадення мають зв’язки у Генеральній Прокуратурі та податковій і, за її словами, по всіх об’єктах, які вибули в попередні роки, жодна винна людина на сьогодні не покарана. 


 «Мені було сумно і дивно слухати ту всю неправду, яку сьогодні презентували під час звіту деякі з депутатів, які входили в склад цієї комісії. Вважаю доречними і потрібними всі комісії, які здатні якось покращити чи внести корективи в роботу тих чи інших структурних підрозділів, в тому числі і управління, бо це дає можливість розвиватися. Цю комісію створили депутати через пів року після того, як саме управління комунальної власності підняло ґвалт щодо крадіжки приміщень – звернулося в правоохоронні органи, в Прокуратуру, міліцію НАБУ, засоби масової інформації з тим, щоб почали вчинятись якісь дії. Жодного разу не запросили мене, як керівника управління комунальної власності, на комісію, щоб запитати, чому ця ситуація мала місце.

На всі запити, які скерувала комісія, було надано відповіді. Останній запит – до сотні сторінок – про перелік об’єктів, які є у власності громади, по яких нам надана інформація від балансоутримувачів. Ця вся інформація  по об’єктах є розміщена на сайті УКВ з фотографіями, з технічною документацією. Озвучені об’єкти на Калічій Горі і Кричевського, 61, як і Дорошенка, – це об’єкти, які були зарезервовані для потреб структурних підрозділів. Кричевського, 61 виноситься на сесію в четвер для того, щоб використовувати це приміщення під міський архів. Приміщення на Калічій Горі – знаєте, що прийнято рішення використовувати цей об’єкт для перенесення туди початкової школи з центру міста, щоб там відкрити садочок.

Дивно чути особливо від депутата, що я приходжу на тимчасові контрольні комісії і нібито даю коментарі стосовного того чи іншого об’єкту у разі, коли розглядається будь-яке питання стосовно діяльності, яку я, як керівник управління,  повинна координувати. Було б дивно, якби я цією діяльністю не цікавилася. Два роки практично кожного засідання комісії мене виганяли і казали, що я там не повинна бути, бо я заважала вирішувати їм ті чи інші питання, і тоді, до речі, в комісії була більшість депутатів. Аналогічно зараз – депутати чомусь не хочуть отримувати більше інформації стосовно того чи іншого приміщення. Але я повністю проводжу політику відкритості і публічності.

Ми інформували на комісії, і писали про це у відповідях на запити депутатів, що на сьогодні у власності територіальної громади є 3 083 об’єктів,  робили аналіз по районах, по площі тих об’єктів, які з них є вільними, скільки в оренді, в приватизації, і скільки є в резерві для потреб структурних підрозділів. Тому ми чітко володіємо переліком майна, яким на сьогодні оперує управління комунальної власності. Інвентаризацію, як ми неодноразово повідомляли, згідно повноважень, здійснює балансоутримувач того чи іншого об’єкта. Балансоутримувачами є Львівські комунальні підприємства, які і проводять процеси контролю за майном територіальної громади, і зобов’язані скеровувати і скеровують, згідно ухвали, інформацію в управління комунальної власності, на підставі якої ми можемо приймати відповідні управлінські рішення. Також є 4 працівники, які періодично здійснюють контроль за проведенням інвентаризації балансоутримувачами, і відповідно, на підставі цього вибіркового контролю, є майже 2 тисячі договорів оренди, по яких ми зобов’язані проводити обстеження кожного року. На сьогодні в нас здійснено контроль за інвентаризацією у близько 190 об’єктів», - розповіла начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.

За її словами, заборгованість орендарів справді становить 26 млн грн., проте по всіх цих справах тривають судові процеси і виселення із займаних приміщень. 

«Заборгованість є 26 мільйонів, з яких трошки менше 70% складають 10 договорів-боржників. З них – «Краківський ринок», який має 4 договори, з яким ми судимося, виселяємо його, де до речі, не зовсім належно працює виконавча служба. Є Мачеуси, по яких  ми довго виселяли – це три договори, є «Монтажник» на Шевченка, по договорах якого ідуть суди, і ми це повідомляли в засобах масової інформації, коли робили звіт по комісії, яка створена розпорядженням міського голови», - зазначила Інна Свистун і додала, що в управлінні не було і немає подвійних стандартів.

«У нас не має подвійних стандартів у роботі управління. ГО «Самопоміч» платить за оренду приміщення в центрі порядку 120-130 гривень за метр квадратний. Цю заборгованість, яка є, (понад 400 тис грн. – авт.) скеровано до суду, і на сьогодні є рішення про стягнення цієї заборгованості», - зазначила вона.

«Ми перші заявили, що ці об’єкти були неправомірно вкрадені. А крадіжки відбувалися не десь у кабінетах, а в реєстрах, оскільки просто переписували об’єкти з власності територіальної громади на власність якихось третіх осіб на підставі підроблених документів, чи просто переписувались реєстратором. І такі крадіжки відбуваються по всій Україні. Хакери за тисячу-півтора тисячі доларів пропонують послуги в інтернеті, щоб переписати будь-яку квартиру, майно, земельну ділянку на будь-якого власника. У нас простили доступ до реєстру. Це не управління комунальної власності зініціювало таку дію – є державна політика в певній сфері, яка спричинила те, що на сьогодні це стало дуже легко.

Ми надали Прокуратурі всю інформацію про об’єкти, які є в комунальній власності, і по кожному об’єкту зокрема, в міру виявлення, з підтверджуючою документацією. Але на сьогодні головні фігуранти по справі до відповідальності не притягнуті. По всіх об’єктах, які вибули в попередні роки, на сьогодні жодна людина не сидить за гратами. Але на жаль це питання не піднімається ні депутатами, ні Прокуратурою, Люди, які вчинили крадіжку, є причетними до високопоставлених осіб,  а значить мають ресурси, щоб здійснювати тиск на тих чи інших осіб. Зловмисники перебувають у родинних зв’язках з особами, які працюють в Генеральній Прокуратурі і податковій.

Ми вживаємо максимально можливих зусиль з боку контролю за тим, як відбувається процес, який здійснюють правоохоронні органи. Ми зацікавлені в тому, щоб процес відбувався прозоро, відкрито, і щоб головні винуватці були притягнуті до відповідальності. Я була би дуже вдячна депутатам за підтримку цього процесу, бо це зараз найважливіше – щоб майно було повернуте і винуватці понесли відповідальність», - наголосила начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.

Водночас, за словами Інни Свистун, ГО «Розвиток Громади» всіляко перешкоджає затвердженню Положенню, спрямованому на максимальне використання аукціонів, яке розробило управління.

«Сьогодні ГО «Розвиток Громади» сказали, що вони протестують проти Положення, яке ми розробили – Положення, де ми пропонуємо продавати майно відкрито, публічно, на аукціоні. Сумно мені за громаду, якщо ми так розвиваємось. Ми пропонуємо зробити прозорою приватизацію майна, не через домовляння, щоб занизити ціну за об’єкти. Так, до мене приходили депутати і з «Народного контролю», щоб занизити оцінку за об’єкт, який продається викупом на площі Ринок. Але такого категорично бути не може», - зазначила Інна Свистун.

Нагадаємо, у мерії відбулось декілька засідань комісії, створеної відповідно до розпорядження міського голови, яка вивчає факти незаконного відчуження значної кількості об’єктів комунального майна у місті Львові. На останньому засіданні комісії розглянули кількість і характеристику об’єктів, які були викрадені за 2015-2017 роки, розповіли про основні способи незаконного відчуження приміщень і напрацювали пропозиції, як  запобігти подальшим випадкам викрадення комунального майна як на місцевому, так і на державному рівні, адже схожі факти викрадення майна з комунальної власності є в багатьох містах України.  

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин