Львів поглиблюватиме співпрацю з Чеською Республікою

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою. Долучилися до розмови директор Чеського Центру у Києві Луція Ржегоржікова та Консул, заступник Генерального консула Чеської Республіки у Львові (культура, освіта, земляки, економіка) Ігор Шедо, а також заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. Під час зустрічі обговорили спільні проекти, зокрема в економічній та культурній галузях, а також запропонували організувати зустріч з чеськими підприємцями, які працюють у Львові. Говорили і про розвиток авіасполучення між Львовом та Брно.


Так, під час зустрічі наголосили на тому, що культура є важливим містком для зближення і розвитку якісної співпраці між країнами. Адже сьогодні у Львові підписали договір оренди нежитлових приміщень з метою розміщення в них Чеського дому у місті Львові.

«Дякую Вам за ту добру спільну справу, яку ми сьогодні робимо. Так ми дамо більше можливостей львів’янам пізнавати вашу прекрасну країну і вашу літературу, а з іншої сторони, Ви допоможете нам у доведенні до пуття нашої бібліотеки. Добрі відносини треба підсилювати і підживлювати кожного дня, тому, думаю, що ця спільна ініціатива дасть добрий поштовх», - сказав мер Львова Андрій Садовий.

Щоб покращити і розширити співпрацю з чеськими компаніями, під час зустрічі мер запропонував організувати зустріч із чеськими підприємцями, які працюють у Львові.

«Ми маємо дуже добрі відносини з містом Брно. Нас об’єднає компанія СіТіPі, яка є великим інвестором, і купила в нас велику ділянку, щоб побудувати індустріальний парк. Ми потребуємо інвестицій в різні галузі економіки, але я прекрасно розумію, що люди вкладають інвестиції тоді, коли вони себе впевнено почувають. І власне, дуже важливою є співпраця з існуючим чеським бізнесом», - сказав мер Львова Андрій Садовий.

Також під час зустрічі Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула запропонував відкрити прямий авіарейс зі Львова до Брно. Мер Львова Андрій Садовий запевнив, що роботу щодо відкриття цього рейсу активізують, зараз тривають домовленості в економічній частині.

Також під час зустрічі говорили про проекти, завдяки яким Чеська Республіка підтримує та допомагає українцям. 

Довідка

Радек Матула, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні.

Розпочав роботу в Міністерстві закордонних справ Чеської Республіки в 1993 році  на посаді референта Третього територіального департаменту (СНД і Балкани).

В 1994-1998 роках перебував у закордонному відрядженні у посольстві в Москві на посаді спершу другого, а тоді першого секретаря Посольства у політичному відділі.

В 1998-2001 роках обіймав посаду заступника директора Департаменту східної Європи Міністерства закордонних справ Чеської Республіки (у період із серпня 1999 року до липня 2000 року виконував обов’язки директора департаменту).

В 2001-2006 працював в Російській Федерації на посаді заступника посла з дипломатичним рангом радник-посланник.

В 2006-2008 роках працював у Міністерстві закордонних справ Чеської Республіки на посаді керівника східноєвропейського відділу Департаменту південно-східної та східної Європи, згодом у Департаменті північної і східної Європи.

З липня 2008 року по січень 2014 року обіймав посаду Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Азербайджанській Республіці.

Після повернення з Баку працював у МЗС на посаді керівника відділу країн західної і північної Європи Департаменту північної і східної Європи, з січня 2015 року – заступник директора згаданого департаменту.

З січня 2017 р. Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні.

Найпопулярніші новини сьогодні

Сьогодні
14 Липня, 2018 Субота
13 Липня, 2018 П'ятниця
більше новин