«Маємо тенденцію до зменшення проданих квадратних метрів площ і зростання ціни за 1 метр», - І. Свистун Марія Демчина

Ефективне управління майном та прозорі конкурентні способи приватизації – пріоритети управління комунальної власності міста. Вони дозволяють отримати максимально можливі надходження до бюджету від приватизації, бо містять конкуренцію, і кінцева ціна в декілька разів перевищує початкову. Окрім того, з кожним роком зростає тенденція по зменшенню кількості приватизованих площ приміщень, і водночас, – зростання ціни за 1 кв.м. площі приватизації. Про це повідомила начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.


До прикладу, конкурентним способом було приватизовано приміщення на вул. М.Коперника, 12, оціночна вартість якого становила 1400 доларів за 1 кв.м, однак воно було продане за  5 153 доларів за 1 кв.м. Також приміщення на пл. Ринок, 19, оціночна вартість якого становила 2106  доларів за 1 кв.м,  однак воно було продане за 6 090  доларів за 1 кв.м. Обидва приміщення – фасадні приміщення 1-го поверху.

«Ми намагаємось робити акцент на приватизацію способом аукціону, який дозволяє отримати максимальні надходження до бюджету, а значить, зростає ціна за метр квадратний. Бо окрім прозорості, аукціони дають можливість залучити на цікаві приміщення багато охочих і, змагаючись, учасники піднімають ціну.

При проведені експертами оцінки того чи іншого об’єкту, ми також просимо їх звертати увагу на дотримання чинного законодавства і здійснювати належну оцінку об’єктів, яка би максимально відповідала ринковим реаліям на аналогічні приміщення. Ми намагаємось привабливі об’єкти продавати на аукціоні, бо це означає, що місто за них отримає добру ціну. До прикладу, приміщення, приватизоване на вулиці Коперника і на площі Ринок – ціна зросла в декілька разів», - зазначила начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.

Окрім того, з кожним роком зростає тенденція по зменшенню кількості приватизованих приміщень, і водночас, – зростання ціни за 1 кв.м. площі приватизації. Так, за статистикою, кількість приватизованих кв.м. зменшилась з понад 7 тис. у 2014 році – до майже 6 тис. у 2016 році. Тоді як ціна приватизації за 1 кв.м. у 2014 році була 7,2 тис. грн., а у 2016 році – 11,2 тис. грн.

«Ми продаємо менше, але разом з тим середня вартість 1 квадратного метра у нас зростає. Згідно з нещодавнім дослідженням щодо вартості приватизації 1 метра квадратного по Україні, Львів – на другому місці з ціною 11,85 тис. за метр квадратний, при тому, що у 2016 році левова частка приміщень, які продавали – це були напівпідвальні приміщення, мансардні, тобто об’єкти, які не характеризувалися у порівнянні високою ціною продажу», - зазначила начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун.

Нагадаємо, середня оціночна вартість за 1 м. кв. – це та оцінка, яку проводять експерти на замовлення управління комунальної власності і орендаря, якщо здійснюється укладення чи продовження договору, а також приватизація об’єктів.

Додамо, що загалом у минулому році від приватизації місто отримало 66 млн. грн., цього року – 36 млн. грн.

Вся інформація про вільні приміщення, що виставляють і планують виставляти на аукціон, а також нормативна база є відкритою на сайті управління комунальної власності: http://www.mayno.lviv.ua/

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин