«Майбутнє та успіх Львова, України чи будь-якої країни залежить від державної системи освіти», - Почесний Консул Канади у Львові Романа Куць

Сьогодні, 14 серпня, відбулась зустріч заступника міського голови Львова з питань розвитку з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні та Почесним Консулом Канади у Львові, на якій обговорили досвід країн у сфері освіти, культури, ІТ, а також найближчі проекти, які згодом будуть реалізовані у Львові.


Фото автора

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком та Почесним Консулом Канади у Львові Оксаною Винницькою обговорили плани щодо реалізації проектів креативних просторів у трамвайному депо на Сахарова, у приміщенні заводу «РЕМА». Також, представники міста розповіли про впровадження креативної економіки у Львові у сферах ІТ, культури, освіти.

«Ми переходимо до нового формату бібліотек, які є у Львові – це медіатеки. Одна з таких, площею 800 кв.м, буде на Сихові. Також, цього року ми створили нову спеціальність у Львівському національному університеті імені Івана Франка, але вона фактично стосується класичної сфери ІТ.

Фото автора

Ми з 3 по 9 вересня у Львові проводитимемо тиждень креативного підприємництва і цей тиждень ми плануємо завершити анонсування відкриття вже з лютого 2018 року окремого курсу по стартапах в університеті імені Івана Франка на базі економічного факультету, а з вересня наступного року ми створимо окрему спеціальність. До викладання цього курсу плануємо залучати на півроку-рік викладачів з різних університетів світу.

Зараз у нас дуже велика кількість людей йдуть працювати у сферу ІТ, тому що там великі зарплати: орієнтовно 5 тис. доларів щомісяця. Багато хто ненавидить цю сферу, але йде працювати через зарплату. Ці люди чекають, коли буде створена якась нова добре оплачувана робота в іншій галузі. Тому завдання міста, завдяки впровадженню креативної економіки, втримати розумних людей і створити місця роботи, які вони любитимуть»,- зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Я вважаю, що майбутнє та успіх Львова, України чи будь-якої країни залежить від державної системи освіти. Ми в Канаді маємо державну систему освіти, ми дозволяємо приватну, але приватних вищих навчальних закладів у нас немає. Лише мінімально початкова та дошкільна освіта. Таким шляхом теж пішла Швейцарія і Саудівська Аравія, а Фінляндія взагалі має заборонену приватну освіту на будь-якому рівні. Я вважаю, що у місті і державі нам потрібно акцентувати увагу саме на державних навчальних закладах. Коли ми говоримо про простори, про освітні речі і про дітей особливо, то навчання має бути загальнодоступним для всіх, а не залежати від матеріального положення дітей і батьків», - зазначила Почесний Консул Канади у Львові Оксана Винницька.

Найпопулярніші новини сьогодні

25 Квітня, 2018 Середа
24 Квітня, 2018 Вівторок
більше новин