«Ми, фактично, з лісосмуги робимо парк», - мер Львова про реконструкцію парку «700-річчя Львова» Христина Процак

Проект реконструкції парку «700-річчя Львова» – один із минулорічних переможців «Громадського бюджету». На облаштування у парку доріжок цього року використають понад 2,5 млн грн. Нові доріжки з’єднають парк із церквою Йосафата на вул. Замарстинівській. Уже облаштовано дві алеї, зокрема, і центральну. Роботи в парку триватимуть і наступного року. Як розповів міський голова Львова Андрій Садовий, загалом на відновлення парку буде виділено 18 млн грн. Передбачається влаштування освітлення, лавок, дитячих та спортивних майданчиків, озеленення, благоустрій тощо.


«Ми цього року передбачили кошти в бюджеті, завдяки великій активності громадськості, і спільно вийшли на початок робіт по облаштуванню парку 700-річчя Львова. Плануємо інвестувати орієнтовно більше 18 млн грн. Роботи ведуться. Також Інститут міста має проект щодо облаштування Інформаційного пункту біля парку. Роботи багато ще треба зробити, зараз ми бачимо початок робіт по облаштуванню доріжок, освітлення. Роботи триватимуть цього і наступного року. Ми отримаємо у Львові ще один красивий парк, де зможуть відпочивати мешканці усіх тих вулиць. Територія парку – більше 20 га. Місце хороше.

Перед входом у парк є інформаційний стенд, але його треба зробити більшим. Ремонти почали цього року, а завершимо – наступного року. У парку були старі тополі, які загрожували обвалом, тому два роки тому їх зрубали, коріння треба викорчувати. Тут провели санітарну чисту. Ми, фактично, з лісосмуги робимо парк. Тут велика робота для ландшафтних архітекторів, для проектантів. Тут буде працювати потужна команда людей. Наразі ми банально робимо можливість для людей зайти у цей парк, щоб це було безпечно. Приємно, що вже мами з дітьми тут гуляють. Завеземо хороші лавочки, смітники, а ландшафт потребує хорошої роботи, бо тут би пасувало деякі дерева досадити», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Парк, територія якого 21 га, розміщений у центрі густозаселеного мікрорайону міста. Це спонукає до максимального використання його рекреаційних можливостей для підтримки екологічного балансу та здоров'я його мешканців.

Мета проекту - відновлення та реконструкція парку, збереження унікального місця живої природи, створення громадського простору для активного відпочинку мешканців мікрорайону.     

Проектом передбачено облаштування покриття доріжок. Виконання - близько 30%. Завершення робіт заплановано на грудень 2017 року. Бюджет проекту складає 2 567 900 грн.

Окрім доріжкової системи, проектом передбачено облаштування чотирьох дитячих та двох спортивних майданчиків, також футбольного поля із штучним покриттям, відпочинкової зони, майданчика для вигулу собак, громадських вбиралень. Окрім рекреаційної функції парк також виконуватиме транзитну, оскільки передбачено сполучити парковими доріжками вул. Замарстинівську із проспектом Чорновола.

Нагадаємо, завдяки Громадському бюджету прості львів’яни можуть втілювати свої проекти розвитку міста за міський бюджет. З 15 серпня до 15 вересня триває прийом пропозицій. Проекти, які виносять на Громадський бюджет, повинні реалізовуватися з метою покращення інфраструктури міста і бути корисними для громади. Це можуть бути нові громадські простори, дитячі майданчики, території біля дитячих садків, шкіл тощо. Від загальної суми Громадського бюджету 40% витратять на великі проекти, а 60% - на малі.

Торік на Громадський бюджет 2017 було подано 93 проекти. 10 з них вже реалізовано. 57 ще на стадії реалізації. 26 були відхилені.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

22 Квітня, 2018 Неділя
21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин