«Ми нормально відновлюємо весь процес, пов’язаний зі сортуванням», - А. Садовий під час огляду підприємства «Львіввторресурс» Христина Процак

Вирішення питання утилізації пластику у Львові: львівська фірма «Львіввторресурс» переробляє пластик та за власні кошти встановила контейнери для збору пластику в будинках ОСББ. Наразі до такої ініціативи долучилось орієнтовно 10% ОСББ, але динаміка позитивна. Як розповів міський голова Львова Андрій Садовий, відвідуючи сьогодні це підприємство, співпраця зараз буде більш активна, оскільки врегульоване питання  вивезення сміття з міста і в більшості контейнерні майданчики є чистими.


«Якщо подивитись, як поводяться з ТПВ у країнах Європи, то в більшості країн є сортування і потім глибока переробка. В Україні ситуація трагічна, бо 95% всіх відходів йде автоматично на захоронення на полігони. Життя змушує нас змінювати свій підхід і змінювати ставлення до цієї ситуації. Ми на сесії міської ради прийняли програму Zero Waste. Наше завдання – максимально перейти до сортування. Відійшла у минуле ситуація із блокуванням вивезення сміття. Сьогодні ми маємо достатньо чисті майданчики у Львові. Ми нормально відновлюємо весь процес, пов’язаний зі сортуванням – пластик, скло, папір окремо. Тут велика подяка львівським ОСББ, бо вони лідери у цьому процесі, навіть на цьому заробляють кошти. Наша мета – щоб ми ще вдома були максимально відповідальні, щоб привчали дітей, щоб окремо була органіка, окремо скло, пластик, папір. Тоді місто буде мати більше зиску. Нам тоді треба менше коштів витрачати на переробку та на інші речі.

Хочу подякувати керівникам цих двох підприємств, які нормально і системно працюють щодо забору пластику і зразу переробки пластику. Це великий шмат роботи, який вони роблять. Щодня будуть доставлятись відповідні контейнери на львівських майданчиках. Думаю, порядку буде більше і більше. Ми зобов’язані показувати якісний приклад.

ОСББ – це окрема спільнота. Вони мають розуміння, щоб показувати приклад для інших будинків. Динаміка позитивна. ОСББ «Оберіг» нещодавно долучилось до цього процесу, поставили у себе відповідні контейнерні майданчики. Так само будуть робити інші. Наше завдання – максимально відсортовувати те, що можна, на первинному рівні.

Якщо ми маємо більше 1 тис ОСББ, то зараз десь 10% перейшло вже на цей процес. Інші ще долучаються. Є ОСББ-новатори, є ОСББ, які ще приглядаються. Але динаміка є позитивна.

Ми тільки тиждень як ввійшли у нормальну стабільну ситуацію, коли сміття забирається стабільно. Також маємо 4 тис тонн сміття на вул. Північній. Це треба все вивозити легітимно. Сьогодні львівське сміття вивозять у центральну Україну, у східну. Проблема ще є.

Думаю, в серпні багато часу використаємо на врегулювання всіх цих нюансів, а з вересня піде краща динаміка. Ми 2 місяці тому хотіли приймати такі ургентні рішення, коли ми думали, що ситуація буде загострюватись з блокадою. Ми пробили цю блокаду і на сьогодні вже нормально організований вивіз сміття. Наразі забираємо пластик, бо маємо куди його везти. З папером теж проблеми нема, папір забирають. У нас у Львові є підприємство, яке переробляє папір. Зі склом є проблема. У багатьох країнах ЄС є дуже жорсткі правила, за їх порушення є дуже великий штраф, якщо люди не правильно викидають сміття у контейнери. У нас такого законодавства нема. Тому ми можемо лише просити», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомив Іван Рудницький, директор департаменту з питань поводження з відходами ЛМР, компанія «Львіввторресур», яка знаходиться у Львові, займається переробкою пластику. Компанія запропонувала самостійно встановити 80-100 ящиків для збирання пластику.

«Ми з цими підприємцями працюємо багато років. З 2008 року ми працюємо з ними по пластику активно, були нюанси, зараз вийшли на розуміння цієї проблеми», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Компанія «Львіввторресур» запропонувала встановити 80-100 ящиків самостійно, за власні кошти, і самостійно, власним транспортом, забирати пластик. Станом на сьогодні компанія вже встановила ящики для збирання пластику в будинках ОСББ.

«У момент, коли Львів більш-менш чистий, нам потрібно звертати увагу на сортування та переробку сміття, зокрема пластику. У Львові ми маємо компанію «Львіввторресур», яка займається переробкою пластику. «Львіввторресур» має хороше виробництво, на якому працює 150 осіб і вони можуть переробляти необмежену кількість пластикових відходів. До пластикових відходів належать не лише пластикові пляшки, а й пакети, упаковки тощо - все можна скидати в один ящик, з яких згодом забирають ці відходи і фірма вже безпосередньо на заводі його сортує. Тому коли є підприємство, яке безпосередньо займається переробкою пластикових відходів, то цим треба користуватись», - розповів Іван Рудницький, директор департаменту з питань поводження з відходами.

«Я попросив керівників у таку спеку трохи змінити режим роботи для людей, щоб люди може працювали ввечері чи зранку, а не в такий час», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Найпопулярніші новини сьогодні

25 Квітня, 2018 Середа
24 Квітня, 2018 Вівторок
більше новин