«Ми почали вивозити трошки більше, ніж збираємо сміття за день», - мер Львова Христина Процак

Динаміка щодо вивезення сміття з міста Львова покращилась. За останні дні з міста вивозиться більше сміття, ніж продукується за добу. Однак, багато сміття є ще на перевантажувальних станціях. Місто Львів очікує рішення від інших міст за межами Львівської області. Про це розповів міський голова Львова Андрій Садовий під час брифінгу. 


«На мою думку, перш за все, нам потрібно робити все можливе, щоб вивозити ті майданчики, які є перенакопиченими. Як ви знаєте, з четверга діє система введена комісією з питань ТЕБ та НС. В принципі, ми почали вивозити трошки більше, ніж збираємо сміття за день, але це ще не є та динаміка, яка може бути. На превеликий жаль, полігони області не є такими, щоб в один момент приймати всі ті відходи, які є. Тому компанія «Грінера», «Львівспецкомунтранс» у певній частині більше вивозять за межі Львівської області. Можливо, що це буде змінюватися, адже сьогодні і завтра проходитимуть сесії міських рад, але ситуація надалі дуже і дуже складна тому, що компанія «АВЕ» фактично за останні дні навіть не вивозить того об’єму денного, який вона має.

Якщо брати перевантажувальні станції, те, що на машинах і на землі, то приблизно 12 тис.тонн сміття є невивезено. Воно зменшується, але ще немає того позитиву, який ми хочемо бачити.

Сьогодні, наприклад, у Житомирі мала відбутися сесія міської ради, де мали скасувати своє рішення про заборону приймати відходи і мали прийняти рішення допомогти місту Львову. Сесія зараз там триває, не знаю, яка ситуація. По інших містах, то я говорив з Івано-Франківськом, з Тернополем, з містом Рівне, з Луцьком,  у них готовності наразі немає. Ситуація складна і, я думаю, що єдиним варіантом, звичайно, є облаштування ще 1-2-ох перевантажувальних станцій, де можна було б моментально вивезти всі ці відходи, яких найбільше є у Сихівському районі та Шевченківському. Варіантом вирішення проблеми є термінове облаштування резервного полігону, про який ми просимо вже більше року і таке доручення отримала область за результатами останньої державної комісії по надзвичайних ситуаціях.

Проблема номер один – нема можливості вивозити сміття: Стрий два дні не приймав, Новояворівськ приймає 30-40 тонн, Буськ – 30 тонн, Червоноград – 1 тонну. Тобто рішення ТЕБ та НС дало імпульс і полігони почали готуватись до того, що приймати більший об’єм сміття. Це ж не можна зробити за один день, а проблема в тому, що такого рішення не було рік тому назад», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

відео Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Квітня, 2018 П'ятниця
19 Квітня, 2018 Четвер
більше новин