На апаратну нараду в мерію завітала ГО «Лярш-Ковчег» з різдвяним вертепом Ганна Пищула

Традиційна щотижнева апаратна нарада за участю міського голови Львова Андрія Садового та керівників департаментів, управлінь та найбільших ЛКП міста сьогодні розпочалася із різдвяного вертепу. На нараду завітала ГО «Лярш-Ковчег», яка привітала керівництво міста з різдвяними святами, заколядувала та показала невеличний вертеп про народження Ісуса.


Сьогодні на початку апаратної наради ГО «Лярш-Ковчег» привітала працівників Львівської міської ради із різдвяними святами. Члени спільноти показали невеличний вертеп про народження Ісуса та подарували міському голові Львова Ангелика і свічку, яку виготовили в своїй майстерні.

Міський голова Андрій Садовий подякував спільноті «Лярш-Ковчег» за вертеп і колядки та подарував кожному члену спільноти подарунки.

Довідка

До «Лярш-Ковчегу» належить 63 людей з розумовою неповносправністю, яких в спільноті називають друзями. В будинку має змогу одночасно проживати четверо друзів, а також асистенти, які їм допомагають. Щотижня в будинок заселяються нові друзі, щоб разом з асистентами практикувати самостійне життя та набувати соціально-побутових навичок. Разом готують сніданки та вечері, вчаться прибирати, підтримувати особисту гігієну, але головний акцент в «Лярш-Ковчезі» ставиться на творення особливого дружніх стосунків між людьми з особливими потребами та без них. Жителі «Витанії» відчувають себе справжньою сім’єю, адже ділять разом 24 години на добу. Будинок є також осередком, де члени спільноти збираються разом на різні святкування.

Загалом ГО «Лярш-Ковчег» об’єднує чотири творчі майстерні та денну програму для осіб з глибокою розумовою неповносправністю, будинок підтриманого проживання та координаційний офіс. Майстерні розташовані в різних районах міста. У них щодня люди з особливими потребами разом з асистентами виготовляють різні вироби: декоративні свічки, ікони, намисто з бісеру, вироби з вовни, вітальні листівки та інше. Денна програма – це програма соціально-побутової адаптації для осіб з глибокою формою розумової неповносправності.

«Лярш-Ковчег» у Львові – це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році. Спільнота налічує близько 100 членів (63 людей з особливими потребами та 30 асистентів та волонтерів). Мета спільноти – дати людям, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя через дружбу, спільну працю, проведення дозвілля та молитву.

У світі спільнота Лярш існує з 1964 року, коли Жан Ваньє разом з о. Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу жити разом у селищі Троллі. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш – це Міжнародна Федерація, яка об’єднує 149 спільнот в 37 країнах світу на 5 континентах.

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Лютого, 2018 Вівторок
19 Лютого, 2018 Понеділок
більше новин