На початок серпня у Львові виявили 412 безпритульних собак: результати загальноміського підрахунку Лілія Кузік

У Львові уже третій рік поспіль відбувається підрахунок безпритульних собак. 3-5 серпня працівники ЛКП «Лев», представники ініціативи Animal-ID.info та волонтери, небайдужі львів’яни та опікуни, три ранки поспіль проводили підрахунок за спеціальною міжнародною методикою.


Згідно з результатами підрахунку, на початок серпня 2017 року у Львові виявили 412 безпритульних собак. Серед них 40.91% – це собаки з кліпсою, тобто тварини, що були відловлені ЛКП «Лев» та пройшли вакцинацію від сказу та стерилізацію. Для порівняння, 2016 року під час другого загальноміського підрахунку безпритульних собак у Львові волонтери виявили 595 хвостатих на вулиці. Щодо кількості стерилізованих собак, зі слів Віктора Копача, засновника ініціативи Animal-id.info UA, минулого року волонтери нарахували таких 29% від загальної кількості тварин на вулиці.

Потенційно власницькі собаки серед підрахованих на вулиці тварин – 17,53%. Тобто відсоток загублених або ж покинутих тварин, на жаль, доволі великий. Тож наступним важливим завданням для міста та країни в цілому має стати робота у напрямку ідентифікації домашніх тварин (реєстрація, жетони, чіпування).

«Підрахунок безпритульних тварин демонструє ефективність нашої роботи у напрямку гуманного скорочення кількості бездомних собак у Львові. Ми реалізовуємо таку ціль шляхом стерилізації собак-безхатьків та прилаштування їх у нові родини. Проте не для усіх собак вдається знаходити домівки, тож вони повертаються на місце відлову – під нагляд опікунів, з якими ми працюємо по усьому місту. Ми щиро дякуємо усім львів’янам, які відгукнулись на заклик ЛКП Лев» та наших друзів і партнерів Animal-id.info UA, стали волонтерами і приділили свій час такій важливій справі, як підрахунок безпритульних собак», - каже директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.

Нагадаємо, вперше безпритульних собак у Львові рахували 2015 року. З цією ініціативою виступив тоді чинний директор ЛКП «Лев» Олег Мацех. На основі даних цього підрахунку Львів першим в Україні розпочав впроваджувати програму відлову-стерилізації-вакцинації-прилаштування/відпуску безпритульних тварин.

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин