На виконкомі затвердили Стратегію розвитку громади Рясного: буде створено робочу групу та розпочнеться реалізація проектів у межах цієї стратегії

Сьогодні, 23 лютого, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради було прийнято рішення «Про затвердження Стратегії розвитку громади Рясного». У межах цієї стратегії визначено три головні пріоритети: розвинений транспорт та інфраструктура району; широка пропозиція для дозвілля: культура, рекреація, освіта, спорт; громадські простори. Для контролю та реалізації стратегії буде створено робочу групу спільно з представниками громади Рясного, депутатами ЛМР та представниками профільних підрозділів ЛМР.


 «Стратегія Рясне - це певний експеримент, який реалізовується Інститутом міста, тому що є запит від активних громадян, аби розуміти як буде розвиватися їх громада. Ми говоримо про аналіз мікрорайону. Ми провели досить багато зустрічей з мешканцями, вивчили проекти Громадського бюджету, плани районної адміністрації. Після цього разом з мешканцями і депутатами визначили ті напрямки, які є пріоритетними для громади, зокрема це розвинений транспорт та інфраструктура району; широка пропозиція для дозвілля: культура, рекреація, освіта, спорт; громадські простори.

Щодо першого пріоритету передбачили будівництво проектованої вулиці від вул. Суботівської до мікрорайону Рясне; переформатування маршрутів з сполученням до усіх лікарень та автостанцій, з кінцевою зупинкою хоча б одного маршруту в Рясне-1; завершення кінцевої зупинки в Рясне-2; будівництво тролейбусної лінії: вул. Суботівська - Рясне-2; продовження каналізування вулиць та капітальний ремонт міжквартальних доріг та хідників. Також тут планується капітальний ремонт вулиць; будівництво шляхопроводу на перехресті вулиць Т. Шевченка - о. Омеляна Ковча; ремонт вулиці Шевченка; поліклінічне відділення в Рясне-1.

Щодо другого пріоритету – пропозицій для дозвілля – у стратегії прописано створення медіатеки в Рясне-1 (поки ми готували стратегію до затвердження, то одну медіатеку вже відкрили), також є багато проектів, пов’язаних з розвитком спортивної інфраструктури, зокрема:

  • Відновлення спортивного поля біля СЗШ № 92 в Рясне-1
  • Створення спортивної інфраструктури біля СЗШ № 100
  • Створення скейт-парку біля початкової школи в Рясне-2
  • Створення центру творчості дітей та юнацтва.

Теж мешканці проговорили, що потрібно виділити ділянку для будівництва торгово-розважального центру за кошт інвестора. Таким чином, потік мешканців, які їздять в центр, зменшився б, оскільки рясне мало б свій такий розважальний центр.

Також у стратегії щодо другого пріоритету ми прописали створення дитячо- спортивних майданчиків; ремонт школи №38; капітальний ремонт бібліотеки-філії № 31 ЦБС для дорослих; облаштування дитячих майданчиків за адресами вул. Величковського, 6, вул. Шевченка, 334; будівництво спортивного майданчика за адресою вул. Величковського,10. І ще дуже болючим є питання створення додаткових місць по дитячих садочках, його ми активно вивчаємо і думаємо, як це можна вирішити.

Якщо ж говорити про громадські простори, то по стратегії планується створення громадського простору біля статуї Матері Божої (кінцева зупинка) – перетворення цього місця на умовний центр Рясне-2; облагородження зеленої відпочинкової зони між вул. Лушпинського – Маршалківка; ремонт та благоустрій площі позаду зупинки громадського транспорту поруч з буд. 358 по вул. Шевченка. Громада сама визначала ті території, де вони хочуть побачити громадські простори.

Пропонуємо наступну схему роботи: після затвердження буде створено робочу групу, де будуть депутати, які представляють Рясне, будуть представники профільних підрозділів Львівської міської ради і представники громади, які збиралися б двічі на рік, щоб обговорювати те, наскільки успішно реалізовується ця стратегія. Подібний механізм було закладено при реалізації стратегії конкурентоспроможності і, я к ми бачимо, у туризмі й ІТ він зав надзвичайно хороші результати», - зазначив директор КУ «Інститут міста» Олександр Кобзарев.

«У цей час наша велика делегація від міста Львова, куди входять і депутати міської ради, і активні мешканці, перебувають в Чехії в м. Брно, де вони розглядають індустріальний парк, який збудований компанією СТР. Найближчим часом розпочнуть роботи на цій території. Було багато різних дискусій та суперечок, але здоровий глузд переміг, та амбіційна ціль – створити тисячі нових робочих місць на Рясне – стає реальною. Наступний крок – значні інвестиції в інфраструктуру. Є плани щодо вул. Суботівської, цю дорогу однозначно треба буде робити. З наступного року вже має відкритись фінансування Європейського інвестиційного банку щодо реконструкції вул. Шевченка, бо інфраструктура – це дуже важливий елемент. Також, купуючи нові автобуси, ми будемо суттєво покращувати сполучення з Рясне. Щодо інфраструктури відпочинку, розвитку – вчорашня медіатека – це приклад, це найкраща медіатека у Львові по якості, оформленню і наповненню. Цього року почнемо роботи над ще однією великою медіатекою на Рясне. Цей район потребує особливої увагу, оскільки він трохи віддалений, а кількість мешканців там збільшується. Я би хотів звернути увагу на одну річ – школа №100 – там ще за радянських часів планували добудувати один корпус, який мав бути корпусом для розвитку дітей – спорт, культура. Я би дуже хотів, щоб ми реанімували цю ідею з новим наповненням та виконанням. Розвиток території біля цієї школи та інвестиції туди треба запланувати. Роботи багато, але ця робота буде корисна для громади міста Львова.

Думаю, треба оголосити конкурс на залучення партнера для розбудови оздоровчого комплексу. Я би дуже хотів, щоб один з оздоровчих комплексів у нас у Львові був в Рясному, бо людей там мешкає багато», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Відтак, мер дав доручення департаменту містобудування продумати можливість розташування такого спортивного комплексу.

«Треба розуміти, на які фінанси ми опираємось. Бо за результатами першого кварталу ми будемо дивитись наш бюджет. Можливо, зробимо коригування в сторону збільшення фінансування по Рясне», - додав Андрій Садовий, мер Львова.

Найпопулярніші новини сьогодні

16 Березня, 2018 П'ятниця
15 Березня, 2018 Четвер
більше новин