«Наше завдання – максимально оновити все обладнання, щоб ми економили кошти і мали можливість більше інвестувати», - А. Садовий про ЛМКП «Львівводоканал» Христина Процак

ЛМКП «Львівводоканал» капітально відремонтувало насосну станцію підкачування води на вул. Творчій, 2а. Відтепер 20 будинків на вулицях Грінченка та Творчій отримуватимуть якісніші послуги з водопостачання. Як зазначив під час огляду насосної станції міський голова Львова Андрій Садовий, цьогоріч комунальне підприємство інвестує чималі кошти в ремонт та реконструкцію інфраструктури, однак, великі відрахування підприємство здійснює за оплату послуг електропостачання.


«У вартості води – 42% займає електроенергія. Так має бути, реально є більше, доходить до 50%. Наше завдання – максимально вкладати кошти в оновлення самого обладнання. Тут ми бачимо обладнання для підкачування води. 20 будинків обслуговує цей пункт. Ми використали 200 тис грн, але в рік будемо мати більше 200 тис грн економії. Наше завдання – максимально і інтенсивно працювати, щоб оновити все обладнання, яке у нас є по системі «Львівводоканал», щоб ми економили кошти і мали можливість більше інвестувати. Інвестувати треба не лише обладнання, а й в модернізацію самої системи водопостачання, каналізування, бо труби старіють. Ми щороку інвестуємо кошти в колектори, мова йде про десятки мільйонів. Практика позитивна, далі будемо рухатись таким шляхом, щоб вода була повний день і хорошої якості – це наш наступний крок.

Таке обладнання за один рік себе окуповує. Якби ми не мали цієї неправильної ситуації, коли щомісяця енергетики піднімають ціну і нам тариф не коригують автоматично, тому «Львівводоканал» не має достатньо вільних коштів, щоб інвестувати. Тому роботи, які ми проводимо по заміні мереж в місті – це місто інвестує, а «Львівводоканал» використовує кошти на те, щоб усе нормально працювало. Ми зараз розглядаємо можливість залучити додаткові кошти, можливо, з Європейського інвестиційного банку, чи ЄБРР цільово на модернізацію систем, які дадуть можливість нам менше витрачати коштів на електроенергію. Такий великий проект ми зараз реалізовуємо на станції очистки стоків, де ми намул, який з’являється, будемо переробляти в біогаз і електроенергію і будемо мати власну електроенергію для «Львівводоканалу», але заміну всіх станцій підкачки треба робити системно в більшій кількості, бо треба економити кожну гривню», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

Станція, побудована 17 років тому, була обладнана насосними агрегатами, які фізично та морально застаріли й споживали надмірну кількість електроенергії. Під час реконструкції на станції змонтували нову енергоощадну насосну установку Wilo типу COR-3 MVI807/CR-EB (продуктивністю 20 м3/год, напором – 60 м), яка складається з трьох насосних агрегатів потужністю 3 кВт кожний. Завдяки новому обладнанню добова економія електроенергії складає 300 кВт/добу, що дає змогу економити понад 240 тисяч гривень за рік. Натомість вартість реконструкції цієї станції склала 198 тисяч гривень.

«Встановлення енергоощадного обладнання – це пріоритет розвитку нашого підприємства. Вартість електроенергії щороку невблаганно зростає, тому нові насоси мають високу окупність. Завдяки заходам з енергозбереження у 2016 році ми скоротили споживання на 2,8 млн. кВт/год. Однак через зростання тарифу наші витрати на електроенергію зросли на 27 мільйонів гривень. Ці цифри говорять самі за себе, тому ми просто зобов’язані інвестувати кошти в енергоощадні проекти», - розповів Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівводоканал».

Довідка

Бюджет ЛМКП «Львівводоканал» на цей рік складається з поповнення  статутного капіталу підприємства на суму 168 946 789 грн:

  • 88246789 грн. - на реконструкцію та будівництво мереж водопостачання та водовідведення,
  • 55800000 грн. – на погашення тіла кредиту Світового Банку,
  • 24900000 грн. – співфінансування проекту по біогазу.  

А також з капітальних вкладень на суму  29 млн. грн:

  • Будівництво мереж водопостачання та водовідведення у житловому масиві Білогорща, у т. ч. виготовлення проектно-кошторисної документації
  • Каналізування вул. Старознесенської (до вул. Богданівської), у т. ч. виготовлення проектно-кошторисної документації
  • Каналізування району вулиць С. Подолинського, Тарасівської, у т. ч. виготовлення проектно-кошторисної документації
  • Будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів в смт. Рудно
  • Виготовлення ПКД на каналізування мікрорайону вул. Дорога Кривчицька - вул. Міжгірна
  • Каналізування району «Стара Левандівка» (вул. На Чвертях - Є. Олесницького, Загородня, Пропелерна, Моторна, Д. Чижевського, Г. Чечета, М. Каганця, Л. Мацієвича, Є. Олесницького), у т. ч. виготовлення проектно-кошторисної документації.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Квітня, 2018 Понеділок
більше новин