Під час Оссолінської зустрічі обговорили співпрацю Львова та Вроцлава Прес-служба ЛМР

Сьогодні відбулась Оссолінська зустріч на тему «Польща – Україна: вчора, сьогодні, завтра», під час якої обговорили співпрацю Львова та Вроцлава. Зустріч пройшла у читальній залі №1 ім. Омеляна та Тетяни Антоновичів в головному корпусі ЛННБ України ім. В. Стефаника. Участь у дискусії взяли мер Львова Андрій Садовий та Президент міста Вроцлав Рафал Дуткевич.


Хочу подякувати вам усім, які так чисельно прийшли, і мені дуже приємно бути сьогодні разом з вами. Ми з вами будемо частіше зустрічатися, тому що в тій непростій ситуації, яка є сьогодні в нашій країні, хороші і добрі відносини між українцями і поляками – це запорука нашого майбутнього. Давайте разом плекати це і робити все можливе, щоб завжди перемагало добро», - зазначив під час зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий.

Дискусія була присвячена відносинам між Вроцлавом і Львовом – історії зв’язків між двома містами та спільним ініціативам.

«Серце вроцлав’ян б’ється у Вроцлаві і у Львові. Львів – найгарніше місто України, і це щось значно більше, це приклад європейського міста, це культурний і політичний осередок України. Приємно, що я сьогодні тут, що серед тих, хто тут є, я багатьох знаю особисто. Україна має бути вільною і незалежною. Європа має бути гарантом того, щоб Україна була вільна і незалежна. Ми бачимо хороший розвиток Львова. Але треба пам’ятати, що події на Сході України, які розпочались три роки тому – це хороше нагадування, що ніщо не дано назавжди, ні в Україні, ні в Польщі. Треба докладати зусиль, щоб наші діти і внуки жили вільно і розвивались. Ми зараз в Польщі переживаємо добрий час, коли до Польщі їдуть українці», - зазначив Президент міста Вроцлав Рафал Дуткевич.

До Оссолінської зустрічі також долучились Адольф Юзвенко, директор Національного закладу ім. Оссолінських (м. Вроцлав), та Рафал Вольські, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові.

Нагадаємо, сьогодні та завтра у Львові перебуває делегація з м. Вроцлава на чолі з Президентом міста Рафалом Дуткевичем. Сьогодні делегація вже взяла участь у покладанні квітів та поминальних заходах на Вулецьких пагорбах.

Довідка

«ОССОЛІНЕУМ» (Львівський інститут Оссолінських) — культурно-освітня установа, заснована в 1817 у Львові Юзефом Максиміліаном Оссолінським (1748—1826) — польським просвітником, бібліографом, істориком, літературознавцем. У складі «Оссолінеум» були два основних відділи — бібліотека і музей. У XIX ст. фонди бібліотеки налічували близько 27 тис. цінних книг, 715 рукописів, 133 географічні карти, понад 2 тис. гравюр. У музейному відділі зберігалася велика колекція археологічних пам'яток, нумізматичних експонатів, стародавньої зброї, картин, скульптур. У 1940 «Оссолінеум» увійшов до складу Львівського відділення АН УРСР. У 1946 основні фонди «Оссолінеум» (понад 150 тис. томів книг) було передано ПНР. Деяка частина перейшла до Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, картинний фонд — до картинної галереї, експонати — до історичного музею у Львові.

Найпопулярніші новини сьогодні

24 Березня, 2018 Субота
23 Березня, 2018 П'ятниця
більше новин