«Рішення про розблокування полігонів мало бути в червні минулого року. Дали ультиматум і все запрацювало», - Андрій Садовий Ганна Пищула

Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні на брифінгу прокоментував заяву керівництва Львівщини про делегування функції управління ТПВ у Львові Львівські обласній державній адміністрації, а також виділення щорічно субвенції з бюджету міста Львова у розмірі 300 млн. грн. Мер зазначив, що сьогодні відбулась зустріч з керівниками фракцій Львівської міської ради, на якій домовились, що у четвер, 29 червня, це питання буде розглянуто на сесії міської ради. До того часу юридичний департамент мерії опрацює пропозицію голови ЛОДА в законодавчому полі. Як додав мер Львова Андрій Садовий, ультиматум, який поставлено громаді міста Львова, необхідно прийняти, зважаючи на велику небезпеку життю і здоров’ю людей.


«Сьогодні зранку була нарада. Розписали куди хто вивозить сміття. Поки що машини наповнюють. Детальна інформація буде відома на кінець дня.

Однак цей об’єм сміття, який продукує Львів, в сьогоднішніх умовах утилізувати на полігонах міст області є неможливо. Тим більше враховуючи перенакопичення, яке є. Тобто мова йде про додатковий вивіз 11 тис. 900 тонн. Та кожного дня ми продукуємо ще 600 тонн.

Тому рішення Державної комісії ТЕБ і НС, є дуже просте й однозначне: відкриваються всі полігони, поліція отримує відповідну вказівку, щоб супроводжувати машини до полігонів. Це рішення, яке мало би бути прийняте на початку червня 2016 року. Його не було. Ми чекали рік з копійками. Дали ультиматум і почали працювати. Все дуже просто», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

За словами міського голови Андрія Садового, станом на сьогодні у Львові з вивезення сміття працюють ті компанії, які працювали раніше.

Більш-менш стабільну можливість вивозити має компанія ТзОВ «Грінера Україна». Вона, в перспективі, мала би вивозити у м. Миколаїв.

Компанія ЛКП «Львівспецкомунтранс» частково вивозить в м. Бузьк.

Компанія ТзОВ «Санком-Львів» вивозить в м. Новояворівськ.

Компанія ТзОВ «СпецавтотрансЛьвів» фактично стоїть. Вчора була спроба вивести в м. Стрий 80 тонн, та вивезли лише 20 тонн. Вивіз заблокували. Сьогодні в м. Стрий перебуває керівник департаменту з питань з поводження з відходами та веде перемовини з людьми. У людей не має зауважень до львівського сміття, а мають зауваження до роботи їхніх комунальних підприємств.

Найскладніша ситуація є з компанією ТОВ «AVE Львів». Ця компанія має 33% ринку. Вони сьогодні не мають можливості де вивозити ТПВ.

Також місто Червоноград приймає зі Львова 10 тонн.

Нагадаємо, вчора очільник Львівської області оприлюднив заяву до міського голови Львова з вимогою передати ЛОДА функції управління ТПВ у Львові на найближчі два роки та щорічно виділяти з бюджету міста Львова субвенцію в розмірі 300 млн грн. Виконання цих та інших вимог є гарантією вивезення з міста Львова сміття на полігони у Львівській області. Також однією з умов є передання в тимчасове управління на період здійснення повноважень по вивозу ТПВ Львівською обласною державною адміністрацією ЛКП «Львівспецкомунтранс».

Нагадаємо, ситуація із вивезенням і захоронення сміття у Львові залишається критичною. Більше 12 тис. тонн сміття залишається невивезеним. Як повідомили в управлінні житлового господарства ЛМР, станом сьогодні на ранок сміття не вивезено з 510 контейнерних майданчиків житлового фонду. Це 41% від загальної кількості.

Сміття не вивезено із 4 контейнерних майданчиків закладів охорони здоров’я та 5 майданчиків закладів освіти. Також не вивезено відходи із 4 контейнерних майданчиків підприємств (супермаркетів).

Повністю очищені від сміття контейнерні майданчики Галицького району та контейнерні майданчики, розміщені на ринках.

Загалом у Львові 1237 сміттєвих майданчиків житлового фонду, 23 майданчики закладів охорони здоров’я, 116 сміттєвих майданчиків закладів освіти, 39 контейнерних майданчиків підприємств (супермаркетів) і 43 майданчики, що розміщені на ринках.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин