Рубен Медсен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії,: «Коли ми говоримо про все, що пов’язано зі сміттям, найбільша проблема є в головах людей» Галина Пелих

Міський голова Львова Андрія Садового зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії Рубеном Медсеном. Це перший візит до Львова Рубена Медсена після призначення на посаду.


Сторони обговорили сучасний стан та перспективи українсько-данської співпраці.

«Ми завжди мали з Вашим посольством прекрасні відносини. Ми маємо прекрасну спільноту датчан, які живуть у Львові. Ми якісно співпрацюємо. Я би, звичайно, хотів, щоби кількість інвестицій збільшувалась», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Рубен Медсен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії, зауважив, що на Львівщині працюють понад 50 компаній з датським капіталом і справи у них ідуть добре, оскільки працюють у дуже багатій країні, до того ж у чи не найрозвинутішій її частині. Відтак пан Посол запросив, щоб місто було представлене на бізнес-конференції, в якій візьмуть участь представники датського бізнесу. Оскільки на цій події будуть порушені актуальні питання, які цікавлять компанії, а також – це добра нагода покращити чи налагодити співпрацю.

Водночас на зустрічі було порушено питання сортування відходів та важливості зміни ставлення людей до цього питання.

«Я коли був в Оркосі в Данії, я дивився на завод по спаленню сміття. І сьогодні ми дійшли до розуміння, що ми хочемо будувати у Львові великий потужний комплекс по переробці сміття. Ми маємо підтримку ЄБРР, ЄІБ. Це, напевно, буде перший завод в Україні. І ми в принципі знаємо перші етапи, що ми маємо робити. Перший – механічне сортування сміття. Друге - це компостування. А от третій етап – спалення, тут є питання. Тому що є різні пропозиції з різних країн світу. І ми би хотіли знати, що Данія має наймодерніше і добре у співвідношенні ціна-якість. Ми би хотіли краще знати, хто в принципі може бути нашим партнером», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

«Я мушу сказати одну важливу річ. На мою думку, коли ми говоримо про все, що пов’язано зі сміттям, найбільша проблема є в мізках, в головах людей, тому що ви не можете змусити людей сортувати їхні відходи правильно. Їх треба вчити.

Ще недавно багато хто б з цього посміявся. Але зараз ми імпортуємо сміття з інших країн і заробляємо на цьому гроші.

Тому це базово – знання і вміння людей сортувати сміття. Але це займає багато зусиль», - наголосив Рубен Медсен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії.

«Ми вже починаємо впроваджувати програму Zero Waste. І це буде велика кампанія, яка буде розрахована на багато років, щоби зменшити кількість сміття. І тут також цікаво мати експертів з вашого боку. Бо чесно кажучи, ми, як держава, відстали в цьому питанні на 40-50 років. І ми, як Львів, хочемо показати приклад в цьому питанні. Тому ми будем працювати дуже багато і дуже швидко», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Також під час зустрічі пан Посол анонсував великий мистецький проект, який відбуватиметься на початку вересня у Львові, куди завітають кращі скандинавські митці, та запросив керівництво міста і всіх містян відвідати захід та побачити талант скандинавських авторів.

Наприкінці зустрічі мер Львова Андрій Садовий подарував Рубену Медсену ювілейну монету із зображенням Короля Данила Галицького.

Найпопулярніші новини сьогодні

25 Квітня, 2018 Середа
24 Квітня, 2018 Вівторок
більше новин