С. Бабак: «Зараз ми вивозимо щоденне накопичення, може трошки більше. Але такими темпами, думаю, що до 5 липня ми не встигнемо очистити місто» Галина Пелих

Розраховуючи потребу щоденного вивозу певної кількості сміття зі Львова, з метою очистити його від відходів, слід було враховувати щоденне утворення сміття 500-600 тонн, а не лише перенакопичення на дату проведення засідання комісії ТЕБ та НС. На цьому наголосив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.


«На момент рішення комісії з надзвичайних ситуацій в місті було перенакопичено 11 тисяч 910 тонн сміття. З них 6 тис тонн – на майданчиках, 500 тисяч тонн – на машинах, які підняли з землі і не було куди вивезти, і на той час 4 тис. тонн на станціях перевантаження. Завдання стояло, що ми маємо очистити місто до 5 липня під нуль. Але хочу сказати, що все дуже важко йде.

Станом на ранок у нас по житловому фонду переповнені 339 майданчиків, де перенакопичено 5 тис 85 тонн, по бюджетних установах перенакопичено 12 майданчиків – це 180 тонн, і на станції перевантаження – 3200 тонн. Загальна цифра – 8465 тонн.

Якщо говорити скільки вивезено за попередню добу, то за попередню добу було вивезено 560 тонн, з них 305 - це наше напрацювання, тобто те, що ми мали договори, а 255 тонн - це те, що ЛОДА в режимі надзвичайної ситуації. Тобто ми більше половини сміття продовжуємо вивозити своїми силами. Частину на території Львівської області, але більшість із цих вивезень є поза межі Львівської області. Тобто ми як працювали, так і продовжуємо працювати.

Дуже дякуємо тим містам Львівської області, які зголосились приймати більші ліміти. Ви знаєте, цікава ситуація, почало діяти рішення комісії з надзвичайних ситуацій і наші машини по Україні перестали зупиняти. Тобто ці проблеми якось відійшли.

Але при розрахунку потреби у вивезенні ТПВ зі Львова треба було враховувати ще щоденне накопичення. Тому зараз ми вивозимо щоденне накопичення, ну, може трошки більше. Але такими темпами, думаю, що до 5 липня ми не встигнемо очистити місто.

По меморандуму як було так і лишилося – 86 тонн. Скажімо, на 200-300 тонн на добу додатково нам додали по рішенню надзвичайної комісії в межах полігонів області.

А ми шукали і продовжуємо щоденно шукати полігони в Україні. На минулому тижні я знайшов ще дві точки, котрі погодились приймати сміття. Тому ми, як міська рада, продовжуємо працювати, і приватні перевізники, і наше комунальне підприємство «Львівспецкомунтранс».

Хочу наголосити, що наше комунальне підприємство з сьогоднішнього дня працює в режимі щоденного вивозу накопичення. Тобто воно зачистило усе перенакопичення і з сьогоднішнього дня працює на вивезення щоденного накопичення. Так само «Грінера», по центру міста яка працює, працює в режимі вивозу щоденного накопичення. Тобто це є дві компанії-лідери.

САТ і «СанКом» трошки важко витягують. АВЕ просто не може витягнути ті завали, які вона накопичила. Бо якщо подивитись статистику, мабуть, 80, якщо не більше, відсотків перенакопичених майданчиків - це компанії АВЕ. Ця компанія має великі проблеми з вивозом, хоча їм дають все більші і більші ліміти на вивезення, згідно з рішенням надзвичайної комісії.

За нашими розрахунками, якщо брати 11 тисяч 910 тонн, що ми мали перенакопичення на початок вивезення + щоденне накопичення 500 тонн + те, що було на майданчиках, щоб встигнути до 5 липня, треба щоденно вивозити по 1600 тонн. Ми вивозимо від 500 до 800 тонн на добу зараз. А такими темпами ми точно не встигнемо», - сказав заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

Він також додав, що після вчорашнього рішення сесії щодо передачі управління вивезення ТПВ міста ЛОДА, буде створено робочу групу.

«Як вчора озвучив міський голова, буде створена тимчасова робоча комісія з фахівців, і ми будемо готувати передачу нашого комунального підприємства «Львівспецкомунтранс», тому що інші перевізники приватні. Також бюджетні призначення, тощо. В межах прийнятого депутатами рішення ми будемо продовжувати працювати.

Я хочу ще раз сказати мешканцям, що те, що звучало на комісії надзвичайній і навіть записано в протокол, про тимчасовий полігон на ТЕЦ-2, вчора депутати чітко озвучили свою позицію. Вони заборонили будь-який полігон. Тому що там сучасний сміттєпереробний комплекс може бути, а полігон ні. І я думаю, що це правильне рішення.

Термін дії змін чітко прописаний в ухвалі - два роки, це те, що проголосували депутати, тобто до 30 червня 2019 року. Я знаю, що були пропозиції від ЛОДА, щоб термін був безстроковий. До моменту, хто перший побудує сміттєпереробний комплекс на території Львівської області.  Але говорити про, хто перший побудує, я думаю, не треба так ставити питання. Думаю, треба будувати і там, і там. Сміттєпереробні комплекси потрібні і так само нові полігони.

Наразі, ми зробили ваги, комп’ютерну систему поставили, але зараз я не готовий сказати, як це буде працювати. Бо оскільки повноваження переходять ЛОДА, то, думаю, вони мають приймати рішення, як вони будуть задіяні. Але місто Львів готове, все є і може працювати. Тобто технічної проблеми для ЛМР зараз організувати зважування сміття, яке збирається у Львові, gps на машинах по місту Львову, воно працює. А як воно все буде працювати, я думаю, найближчі кілька тижнів вони покажуть», - сказав заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин