«Спільною працею та спільними зусиллями ми повинні показати приклад для всієї України», - Андрій Садовий під час виступу на сесійному засіданні обласної ради Христина Процак

Сьогодні відбувається засідання сесії обласної ради, де одним з ключових питань є розгляд Програми поводження з ТПВ у Львові. Під час засідання виступив міський голова Львова Андрій Садовий, котрий наголосив на важливості проведення злагодженої роботи та спільною працею показати приклад для всієї держави. 


Немає іншої влади на території нашого краю, ніж влада, яка обирається людьми і яку представляють депутати. Ви - найвищі посадові особи. Я завжди знав, і знаю, що ви будете приймати виключно мудрі рішення. Я не хочу вдаватися в історію, ви люди освідченні, ви прекрасно розумієте, що нам прийшлося пережити за останній рік. Тільки завдяки простим людям, які нас підтримували, які розуміли всю цю ситуацію, ми вистояли. І на сьогоднішній день біда, яка сталася ще в минулому році, повинна усіх нас об’єднати і ми повинні показати приклад для всієї України.

Ми повинні показати приклад, як правильно поводитися з побутовими відходами, ми повинні показати приклад, як мають виглядати наші полігони. Це надзвичайно велика системна робота, враховуючи, що в Україні до цієї праці ще ніхто не брався. Навіть немає в державі програми поводження з ТПВ. Тому, я думаю, Львів і область повинні показувати приклад. Ми повинні збудувати один з перших заводів з глибинної переробки відходів на території нашої держави, ми повинні зробити якісну рекультивацію полігону в с. Грибовичі, і повинні зробити якісну рекультивацію полігонів, які є в межах Львівської області. З тих 600 млн. грн., які депутати міської ради проголосували передати в область, звичайно може вистачити, може не вистачити. Ми будемо це все обліковувати. Ці гроші звичайно потрібні для громади, але ми розуміємо, що сьогодні безпека мешканців Львова має бути на першому місці.

Я надіюся, що ці рішення, які будуть сьогодні прийняті, це будуть мудрі, виважені і коректні рішення.

Багато хто би хотів, щоб між міською владою і обласною владою був якийсь вододіл, бо дуже легко керувати людьми, коли їх ділять. А ще, коли дуже часто доносять неправдиву інформацію. Ми з вами занадто близько територіально і ментально, тому думаю, що тільки спільною працею, спільними зусиллями ми повинні показати приклад для всієї України. Бо якщо не буде злагодженої позиції на території нашого краю, важко вимагати її на території України», - наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Присутній на засіданні сесії обласної ради заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак розповів депутатами про роботу, яку провело і проводить місто в питаннях рекультивації Грибовицького полігону і будівництва сміттєпереробного заводу.

Щодо рекультивації полігону в Грибовичах, то ця робота розбивається на декілька блоків. Перше – дамба, друге - і відкачка фільтратів. Третя частина – це пропозиція від «Egis», зробити 12-20 пілотних скважин по дегазації, щоб зрозуміти скільки на цій території є біогазу. Як тільки проект рекультивації буде скорегований і узагальнений компанією «Egis», то тоді буде прийнято рішення про шляхи фінансування, про залучення міжнародних кредитних коштів і буде проведена рекультивація в Грибовичах», - доповів Сергій Бабак.

За словами Сергія Бабак, вже сплачено майже 1 млн. грн. за сміття, яке вивезено. Заборгованість, яка заактована станом на 30 червня, загальна сума майже 10 млн. грн., буде погашена до кінця липня. Як тільки приходять листи від міст області із запитом про оплату, то два-три дні і здійснюється оплата.

Найпопулярніші новини сьогодні

25 Квітня, 2018 Середа
24 Квітня, 2018 Вівторок
більше новин