«Станом на сьогодні охоплено новим ознакуванням близько 20-ти контейнерних майданчиків», - А. Москаленко про систему сортування відходів Тетяна Пасічник

У Львові впроваджують систему сортування відходів. Такі наліпки від сьогоднішнього дня почали клеїти на майданчиках Сихівського та Шевченківського районів, згодом – у всіх інших.  Відходи, які можна переробити, забиратимуть окремо і віддаватимуть на переробку і повторне використання.


Відтепер сортування передбачатиме чотири категорії:

– органічні відходи;

– змішані відходи;

– пластик;

– скло.

Так, органічні відходи вивозитимуть на захоронення на полігон, змішані відходи планують спресовувати. Скляні та пластикові відходи відправлятимуть на переробку.

Стратегія передбачає, що Львів стане першим українським містом, яке долучиться до ініціативи «Zero waste». Завдання – перехід від економіки «використай та викинь» до економіки замкнутого циклу. Завдання стратегії – запропонувати чітку логістику щодо кожної із сміттєвих фракцій. Ключовий акцент – на мінімізації та збереженні матеріалів, замкнених ресурсних циклах, дизайні продукції, тривалому/повторному використанні та вторинній переробці.

«Ми хочемо вам сьогодні продемонструвати дві системи, які були прийняті в стратегії поводженням з твердими побутовими відходами на останній сесії Львівської міської ради. Мова йде про ознакування контейнерних майданчиків, які відтепер ознаковуються за чотирма фракціями: тобто скло, пластик, змішані відходи і органіка. Їх принцип дуже простий. Ми розглядаємо скло та пластик як вторсировину і, якщо говорити про органічні та змішані відходи, то  в нас принцип дуже простий. Ми розуміємо, що протягом певного часу можуть бути труднощі з вивезенням, тому звертаємось до всіх мешканців, що найбільш критичні відходи, які можуть псуватися, мають іти в органічні відходи, відповідно всі решта відходи, які можуть ще зберігатися, мають іти в змішані відходи. Окрім того зараз ви бачите таку систему, яка буде в зовнішніх інституціях: лікарнях, бібліотеках, ЦНАПах, які надають послуги для міста, тобто де кожен мешканець, який прийде з якимись непотрібними документами, зможе викинути їх у відповідний смітник. З сьогоднішнього дня такі коробки ми плануємо розміщувати в установах. На це, звичайно, піде певний час. Ми пропонуємо як  мінімум три фракції. Звичайно, може бути ще одна фракція – корки, бо є бібліотеки, де люди можуть приходити з водою, і корки окремо збираються. Окрім того, станом на сьогодні охоплено новим ознакуванням близько 20-ти контейнерних майданчиків», - розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку Львова. 

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин