У Львові капітально відремонтують приміщення бібліотеки, де діятиме Чеський дім

Сьогодні, 17 квітня, у місті Львові з візитом перебуває Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула. В межах візиту у Львівській міській раді відбулося підписання договору оренди нежитлових приміщень з метою розміщення в них Чеського дому у місті Львові. Також Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні зустрівся з міським головою Львова і обговорив можливі спільні до реалізації проекти.


«Дякую за підтримку цієї ініціативи Чеського Посольства. Я з радістю хочу використати цю можливість, бо це буде правильно і справедливо. Хочу подякувати своїй колезі Луції Ржегоржіковій, директору Чеського Центру у Києві. Чеський центр – це невід’ємна частина Посольства Чеської Республіки. І, власне, завдяки працівникам Ратуші, панові голові міста, пані Ржегоржіковій сьогодні цей проект може відбутися.

Ми готові наблизити до вас чеську культуру, тому що культура зближує людей. Наші народи близькі, але ми хочемо, щоб були ще ближчі. Наскільки я знаю, пані Луція Ржегоржікова не тільки у Львові буде пропагувати чеську культуру, але і українську культуру у Чеській Республіці», - зазначив Радек Матула, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні.

Фото: Олександр Мазуренко

«Чехія тепер буде ближча до нас, тому що ми є сусіди. І ми дуже часто не маємо часу краще пізнавати один одного. Я думаю, що ця частинка Чехії тепер буде у Львові і львів’яни будуть мати можливість прийти і краще ознайомитися з художніми творами, документальними фільмами, які дадуть можливість пізнати чеську душу. З іншої сторони це також дасть можливість нам це красиво імплементувати все разом, тому що ми є усі європейці.

Ми сьогодні з паном Послом оглядали місто і, насправді, ментально ми дуже близькі, архітектурно ми дуже близькі, в нас тільки різні проблеми. Власне, культура – це є той міст, який нас єднає», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Коли ми говоримо про створення Чеського дому у місті Львові, то ми це розглядаємо і в плані культурного середовища міста. Ми прагнемо налагодити і зміцнити співпрацю між Україною і Чехією в галузі культури, в інших галузях і, зокрема, у спільних культурно-туристичних проектах. Дуже важливо дізнаватися про традицію культури наших сусідів та членів Європейського Союзу. І для нас також відкриваються нові можливості спільної подачі проектів на отримання позабюджетного фінансування.

Фото: Олександр Мазуренко

Згідно договору оренди приміщень реалізація даного проекту, відновлення нашої медіатеки відбудеться в 2 етапи. Буде відремонтовано приміщення, які будуть використовуватися Чеським домом протягом 2018 року. І до кінця 2020 року ми отримаємо капітально відремонтовану усю бібліотеку за рахунок інвестиційного внеску Чеського дому.

Ми дійсно працюємо над тим, щоби бібліотеки у місті Львові ставали не лише книгосховищами, а публічними просторами, відкритими для спілкування, для реалізації різноманітних проектів, громадських організацій і просто активних громадян. Таким чином, ми вже маємо Урбан-бібліотеку, сенсотеку, іннотеку. В цьому році будемо відкривати медіатеку, яка поєднана із Maker Space.

Поєднання Чеського дому, який буде знаходитися в частині нашої бібліотеки, буде таким гарним створенням нового контенту у місті Львові. Надалі ми будемо разом працювати над проведенням спільних фестивалів, залученням чеських театрів, залученням бібліотечного досвіду Чехії для розвитку наших бібліотек»,- додала Наталія Бунда, директор департаменту розвитку.

Протягом останніх років у Львові активно провадить свою діяльність Чеський Центр при Посольстві Чеської Республіки в Україні. Основними напрямами діяльності центру є вивчення чеської мови та регулярне проведення мистецьких акцій, підготовлених закордонною місією Чеських центрів. Проте досі функціонування Чеського центру у Львові відбувалося на базі нерегулярно орендованих приміщень.

«Представництво Чеського центру звернулося до управління культури з пропозицією звільнити частину фактично невикористовуваних приміщень бібліотеки- філії № 32 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Львова на вул. Виговського, 79, загальною площею 40,6 кв. м, для надання можливості Посольству Чеської Республіки в Україні орендувати це приміщення, з метою розміщення Чеського дому у Львові. Натомість, Чеський Центр при Посольстві Чеської Республіки в Україні гарантує здійснити за власні кошти капітальний ремонт всіх приміщень бібліотеки-філії № 32 на вул. Виговського, 79, на загальну суму 2,5 млн. грн. за попередніми підрахунками», - розповіли в управлінні культури Львівської міської ради.

«Договір оренди укладається на довгий термін, на 10 років. Це дуже гарний початок співпраці з Чеським домом у місті Львові. І я сподіваюся, що цей проект буде не лише гарною ініціативою для місця, де зможуть відпочивати наші мешканці, що також дуже важливо, але і, окрім того, місто отримує чудесно облаштовані приміщення, де будь-хто зможе проводити свій відпочинок»,- додала Інна Свистун, начальник управління комунальної власності.

Нагадаємо, 7 грудня на сесії Львівської міської ради надали в оренду нежитлові приміщення на вул. Виговського, 79 за місячну орендну плату у розмірі 1 грн. за 1 кв. м. для Посольству Чеської Республіки в Україні.

Найпопулярніші новини сьогодні

Сьогодні
14 Липня, 2018 Субота
13 Липня, 2018 П'ятниця
більше новин