У Львові напрацьовують шляхи системного вирішення ситуації зі стихійними ромськими поселеннями Марія Демчина

Сьогодні у Львівській міській раді відбулась міжрегіональна робоча зустріч щодо ситуації зі стихійними ромськими поселеннями на території міста Львова. Під час зустрічі представники влади, громадських організацій та поліції, правозахисники, активісти і депутати обговорили поточну ситуацію, пов’язану із сезонною трудовою міграцією ромів, а також напрацьовували системні шляхи вирішення цієї ситуації, що передбачають тривалу співпрацю багатьох регіонів України. Адже дуже важливо розуміти, чим можна допомогти представникам ромської національної меншини, та якою є відповідальність всього суспільства в таких ситуаціях.


Як зауважив міський голова Львова Андрій Садовий, Львів є містом толерантним і відкритим, яке завжди готове до співпраці, проте важливо добре налагодити ланку співпраці громади з поліцією і зрозуміти, який в цій ситуації має вплив громада міста на поліцію. 

Водночас, заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив, що дуже важливим у вирішенні питання стихійних ромських поселень є саме співпраця різних служб – поліції, Міграційної служби, а також соціальних структур.

Під час зустрічі директор ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження» (м. Київ) Ольга Жмурко розповіла про міжнародний та український досвід соціального супроводу родин, які проживають у стихійних компактних поселеннях під час сезонної трудової міграції (приклади кочівників та подорожуючих етнічних груп Європи). Водночас, голова ГО «Романі Черхень» (м. Ужгород), депутат ужгородської міської ради, правозахисник Мирослав Горват розповів особливості ситуації ромського населення в Закарпатті, зокрема – причини міграції й перспективи міжрегіональної взаємодії.

Найпопулярніші новини сьогодні

21 Квітня, 2018 Субота
20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин