У Львові презентували веб-портал, на якому можна буди слідкувати за голосуванням депутатів Олег Янко

У Львові презентували портал, де можна буде відслідковувати поіменне голосування депутатів. Подивитись наскільки ефективно працюють депутати в контексті того, що насправді відбувається в сесійній залі в процесі голосування. 


«rada4you.org - це всеукраїнський сайт, спрямований на те, щоб громадяни, активні громадяни, активісти, аналітики, журналісти могли якісно контролювати народних обранців. І взявши цей прототип ми спільно зробили веб-інструмент, веб-портал, в якому можна буде відслідковувати роботу депутатів на місцевому рівні», - розповідає інформаційний директор Громадянської мережі ОПОРА у Львові Ірина Швець.

Окрім Львова сьогодні такі презентації відбуваюся в чотирьох містах - це Луцьк, Вінниця, Харків і Миколаїв, де розроблені ідентичні форми. Ця веб-платформа має кілька цільових аудиторій.

 «lviv.rada4you.org насамперед буде корисна мешканцям, які тепер зможуть подивитися, наскільки корисним є депутат, який  обирався від тої політичної партії, за яку вони голосували. Можна подивитися наскільки цей депутат є ефективним, які рішення він підтримує. Також тут зібрано більше 3 тисяч голосувань Львівської міської ради, їх можна аналізувати, порівнювати депутатів, можна буде подивитися наскільки співпадають голосування депутата та його фракції, а також, хто з ким найкраще голосує, а також, які депутати в переважній більшості, або хто голосує однаково», - додає Ірина Швець.

Фото Олександр Мазуренко

«На мою думку, найбільшим користувачем цього сервісу будуть самі депутати, бо це зручно. Це є ще один крок для розуміння мешканцями того, що відбувається і як відбувається в стінах міської ради, як здійснюється місцева політика. Для мене особисто цей сервіс має основну цінність - дуже легко і дуже зручно, бо за будь-яким питанням можна відслідкувати, як приймали рішення в раді і як голосували ті чи інші депутати. Я думаю, журналісти це оцінять в своїй роботі вже пізніше. Великий плюс цього формату - це те, що він дає можливість різним платформам використовувати цю інформацію і відповідно робити цікаві сервіси для того, щоб займатися висвітленням голосувань», -  додає начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський.

«Дуже багато років ОПОРА оцінює відкритість депутатського корпусу, ми так само намагаємось подивитись взаємодію депутатів та звичайних громадян і мешканців Львова. Наша платформа - це є наше намагання піти трохи далі. Проаналізувати якісь голосування. Подивитися наскільки ефективно працюють депутати в контексті того, що насправді відбувається в сесійній залі в процесі голосування. Тому ми сподіваємось зробити голосування більш відкритими та покажемо, як з легкістю можна таку складну ситуацію аналізувати», - додає Ірина Швець.

Найпопулярніші новини сьогодні

25 Квітня, 2018 Середа
більше новин