У межах Alfa Jazz Fest у Львові обговорили стратегію розвитку міст у концепції smart city Романа Куць

У Львові обговорили досягнення й виклики українських міст та кооперацію влади, бізнесу й активістів у розвитку smart city. До 2050 року 70% світового населення зосередиться в містах. Україна вже майже досягла цієї цифри — частка жителів міст у країні складає 69,2%.


Які виклики стоять перед українськими містами сьогодні та якою влада, бізнес і громадські організації бачать стратегію розвитку міст у концепції smart city — обговорили у Львові під час Alfa Jazz Fest заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, представники Mastercard в Україні, Молдові, Грузії та країнах Центральної Азії — генеральний директор Віра Платонова та віце-президент з розвитку бізнесу Сергій Францішко, а також Юрій Грановський з громадської організації «Агенти змін».

Влада Львова одним із ключових акцентів у модернізації міста визначає залучення населення й формування спільнот, готових створювати, розвивати й приймати «розумні» рішення не лише у фізичному просторі міста, а й у віртуальному його вимірі. Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку, зазначив, що уже 43% адміністративних послуг Львівської міської ради переведено в режим онлайн, і 26% львів'ян використовують ці електронні послуги. Серед напрямків розвитку «розумного» Львова — переведення усіх послуг міста в режим онлайн, спрощення доступу до сервісів міста, відкриті дані, залучення громадських ініціатив, е-медицина, інновації в усі сфери життєдіяльності міста, нові підходи до освіти.

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Квітня, 2018 П'ятниця
більше новин