«У нас починає впроваджуватися гібридна демократія», - А.Садовий Романа Куць

Сьогодні на пленарному засіданні Львівської міської ради розглядатимуть ухвалу «Про врегулювання ситуації з вивозом ТПВ» та передачу функцій управління вивезення відходів ЛОДА. Зараз на сесії оголошено перерву, міський голова та керівники фракцій консультуються стосовно цього рішення. Як відомо, представники ЛОДА передали вже підготовлену ухвалу про передачу функцій управління відходами, яка фактично забирає всі повноваження по управліннію відходами на невизначений термін.


«Ми розпочали сьогоднішнє наше пленарне засідання, сформували порядок денний. Перше питання порядку денного «Про врегулювання ситуації з вивозом ТПВ». Ця ухвала є підготовлена, вона пройшла виконавчий комітет, по ухвалі немає зауважень, вона повністю відповідає чинному законодавству України і я маю велике бажання, щоб ми сьогодні цю ухвалу проголосували. Вона є надзвичайно складна, але, якщо нам ставлять ультиматум і заручниками залишається громада міста Львова, то ми повинні в першу чергу думати про інтереси громади.

Сьогодні в ЛОДА запросили частину керівників фракцій і ультимативно їм дали вже написану ухвалу, яку вони мають проголосувати. Чесно кажучи, у міській раді ще такого не було, щоб нам давали вже готові ухвали, за які депутати мають голосувати. Депутати не є наймані якоюсь державною структурою, щоб так робити, адже вони служать інтересам громади, тому ці питання зараз будемо обговорювати з керівниками фракцій і працюватимемо виключно у межах чинного законодавства.

Ухвала, яку підготувала ЛОДА, забирає терміни, а попереднє рішення було терміном до 2019 року, чого тут вже не вказано. Ухвала фактично унеможливлює будь-яке будівництво заводу і забирає всі повноваження по управлінні відходами на невизначений термін. Ви розумієте, що у нас змінюються президенти, прем’єри, мери, але місто було, є і буде, тому ми не маємо права приймати рішення, які нас зроблять неповносправними. Адже люди сьогодні продукують сміття і завтра продукуватимуть. Я розумію, що є політичний тиск і він триватиме приблизно до кінця 2019 року. Але, коли нам ставили перший ультиматум, то було вказано, що це буде до кінця 2019 року, а коли ультиматум ставлять на все життя, то це не коректно і це неповага до громади міста Львова.

За часів Януковича такі питання також стояли до мене, але за його часів нам ніколи не передавали вже написані ухвали, за які депутати міської ради мають голосувати. Це є нова форма децентралізації в Україні, коли державна адміністрація чітко дає вказівку, як депутати органів місцевого самоврядування мають голосувати. Найстрашніше, що ця вказівка дається громаді міста Львова, адже депутати представляють інтереси львів`ян. Тобто,  нас зобов’язують, щоб ми проголосували саме за таку ухвалу, а якщо ні, то буде біда. Це не просто ультиматум – це зневага до громади міста Львова. Такого за 26 років незалежності України ще не було, це перший такий випадок. Де ми живемо? У демократичній країні? У нас починає впроваджуватися гібридна демократія.

На порядок денний, звісно, винесена ухвала, підготовлена міською радою, яка пройшла виконавчий комітет і відповідає чинному законодавству. Зараз ми будемо мати консультацію з керівниками фракцій, лише після якої я можу мати спільну позицію всього депутатського корпусу», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Квітня, 2018 П'ятниця
19 Квітня, 2018 Четвер
більше новин