У смт. Рудно за кошт міського бюджету Львова прокладають каналізаційні колектори Ганна Пищула

Цього року розпочалося будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів в смт. Рудно. Відповідно до проекту, тут побудують 2 нитки напірних колекторів протяжністю понад 7 км з точкою під’єднання до існуючого самотічного колектора ЛМКП «Львівводоканал» у промисловій зоні Рясне. На проведення цих робіт з міського бюджету Львова виділено субвенцію бюджету смт. Рудно в розмірі 10 млн. грн.


«На сьогодні Рудно має дві великі проблеми – це водопостачання і каналізування. Щодо каналізування, то більшість мешканці мають вигрібні ями. Платять великі кошти, щоб щотижнево, щодва тижні, залежно від сім’ї, приїздила машина і все викачувала. Щодо води, то є люди, які мають криниці, є які мають так звані скважини. Є частина мешканців, в яких є старі водопровідні мережі. Однак вони отримують лише технічну воду. Впродовж останніх 10 років ця вода є непридатною для споживання. Тому місто щоденно постачає воду в наш садочок для діток», - розповіла Ольга Посипанко, депутат ЛМР, мешканка Рудно.

З огляду на цю ситуацію, з міського бюджету виділено субвенцію бюджету смт Рудно для прокладання трубопроводів з питною водою і облаштування каналізації в розмірі 10 млн. грн. Замовником проведення робіт у смт. Рудно є ЛМКП «Львівводоканал». Роботи виконує підрядна організація ТзОВ «Укрінвестбуд».

«Роботи ми розпочали у червні цього року. Станом на сьогодні виконано близько 50% робіт. До кінця жовтня плануємо закінчити усі роботи.

На даному об’єкті працює дві бригади. Одна бригада прокопала близько 450 м траншеї - це дві вітки поліетиленової, водопровідної труби діаметром 250 мм. Друга бригада проклала близько 1 км 60 м труби. Труби якісні. Гарантійний термін 50 років», - розповів Андрій Цюпа, інженер ТзОВ «Укрінвестбуд».

За словами селищного голови Рудно Ігоря Форманчука, коли підрядник прокладе каналізаційні колектори, збудує насосну станцію, то буде можливість під’єднати мешканців Рудно до міського водопроводу і каналізації.

«Станом на сьогодні прокладають напірні колектори. Це перша черга робіт. Друга черга – це будівництво каналізаційної насосної станції на перехресті вул. Лесі Українки-Шевченка. Коли матимемо збудовану насосну станцію, каналізаційні колектори - то це буде можливість під’єднати наших мешканців до водопостачання і каналізації. Першочергово підключимо школу і дитячий садочок. На сьогодні в школу і садочок приїздить каналізаційна машина і все викачує та привозять питну воду.

Щодо водопостачання, то ЛМКП «Львівводоканал» вже дотягнув до Рудно трубопровід з водою», - розповів Ігор Форманчук, голова селищної ради Рудно.

Як підтвердив директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський, станом на сьогодні трубопровід з питною водою вже прокладений до Рудно. Відповідно мешканці зможуть під’єднуватися до водопроводу.

«Проведення водопроводу вже завершено. Залишилось провести підвідні трубопроводи. До середини вересня повинні бути виконанні роботи з прокладання каналізації. Залишиться лише побудувати насосну станцію. Насосну станцію плануємо збудувати до березня-квітня 2018 року», - наголосив Валентин Вольський.

Нагадаємо, торік у липні на сесії рада затвердила Комплексну програму підтримки соціальної сфери та інфраструктури громад м. Винники та смт. Рудно і Брюховичі на 2016-2020 роки.

Метою Програми є соціально-економічний та культурний розвиток територіальних громад міста Винники і селищ Рудно та Брюховичі. Очікується, що її виконання дасть змогу забезпечити ці громади якісними адміністративними, медичними, житлово-комунальними, транспортними послугами, належним рівнем благоустрою населених пунктів, освітянським та культурним розвитком, сприяти залученню інвестицій, розвитку рекреації тощо.

Зокрема, у смт. Рудно йдеться про необхідність збільшення обсягу питної води, яку з 2009 довозять до селища зі Львова; каналізування; будівництво водопроводу та каналізаційних колекторів, реконструкція мереж водопостачання; капремонт мереж зовнішнього освітлення та доріг у селищі, завершення будівництва амбулаторії та добудова нового корпусу школи №74; відкриття ЦНАПу тощо.

Роботи проводяться за кошти міського бюджету Львова, які виділені як субвенції бюджету смт. Рудно.

Зокрема на будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів в смт. Рудно виділено 10 млн. грн.

На каналізування вулиць Львова цього року в міському бюджеті передбачено більше 50 млн. грн.

Зокрема, впродовж цього року будуть побудовані каналізаційні системи на таких вулицях: Тракт Глинянський (Кошова, Козацька, Табірна), вул. Старознесенської (від вул. Богданівської до вул. Балкової), вулиць Подолинського – Тарасівська, вул. Яловець – Букова, вул. Лучкая – Світла.

Відремонтують каналізаційні системи на вулицях Рясненської, Брюховецької, Полковника П. Болбочана, вул. Станційної – Зимновідської, Ярова-Запольська, Січова, Полуднева.

Також заплановано виготовити проектно-кошторисну документацію для каналізування мікрорайону вул. Дорога Кривчицька - вул. Міжгірна та району «Стара Левандівка» (вул. На Чвертях, вул. Є. Олесницького, вул. Загородня, вул. Пропелерна, вул. Моторна, вул. Д. Чижевського, вул. Г. Чечета, вул. М. Каганця, вул. Л. Мацієвича.)

Відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

25 Квітня, 2018 Середа
24 Квітня, 2018 Вівторок
більше новин