Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення прозвітувало про роботу у 2017 році Марія Демчина

Сьогодні, 5 лютого, відбувся звіт управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради за проведену роботу у 2017 році. Начальник управління Віктор Іваніцький розповів, що вдалось реалізувати впродовж року у Львові, а також – про надзвичайні ситуації та небезпечні події, які трапились торік у місті.


«Вся діяльність управління спрямована на забезпечення безпеки життя мешканців міста. Тому протягом року відпрацьовано та уточнено План реагування на надзвичайні ситуації у Львові, План евакуації населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, План взаємодії спеціалізованих служб цивільного захисту при виникненні аварій та інших надзвичайних подій, Паспорт ризику виникнення надзвичайних ситуацій на території Львова та потенційно-небезпечних об’єктів, План цивільного захисту на особливий період. Відпрацьований та затверджений «План реагування на надзвичайні ситуації Львівської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області», розроблено технологічні карти дій посадових осіб всіх рівнів з попередження виникнення та ліквідації аварійних ситуацій. Виконання заходів розглядалося на засіданні міської комісії з питань ТЕБ і НС», - зазначив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради.

Впродовж 2017 року проведено 19 засідань комісії з питань ТЕБ І НС, з яких 6 планових та 13 позапланових, під час яких розглянуто 63 питання щодо організації виконання поточних і перспективних завдань у сфері цивільного захисту та вжиття заходів з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Також відбулось 1 засідання міського штабу з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій зимового періоду 2016/17 років. Окрім того, забезпечено готовність об’єкту «Льодосховище» до використання за призначенням в особливий період та в разі виникнення надзвичайних ситуацій. На цьому об’єкті проведена заміна 2-х опалювальних котлів, повністю замінена огорожа по периметру об'єкта, відремонтована підлога запасного виходу на вул. Колеси, відновлено резервне водопостачання. Роботи проведені на загальну суму 401192 грн.

У 2017 році, зі слів Віктора Іваніцького, обліковано 1 надзвичайну ситуацію місцевого рівня, 189 небезпечних подій надзвичайного характеру (наявність шкідливих речовин понад ГДК – 8; пожежі – 39; нещасні випадки з людьми – 36; аварії на системах життєзабезпечення – 17; інші – 89), 70 некласифікованих подій, внаслідок яких загинули 21 особа, з них 1 дитина; потерпіло 149 осіб, з них 19 дітей.

«У порівнянні з 2016 роком, загальна кількість подій надзвичайного характеру зменшилась на 15,7%», - зазначив Віктор Іваніцький.

Найбільш резонансними небезпечними подіями були отруєння в ресторані «Панська чарка» (вул. Винниченка, 3) та ураження блискавкою 4 осіб біля озера на вул. Повітряній, 2.

Що важливо, впродовж 2017 року в межах безтермінової акції «Прийом ртуті від населення», управління прийняло від мешканців 47 кг ртуті.

«Значна увага приділяється утриманню та розвитку складових елементів територіальної системи централізованого оповіщення цивільного захисту. Зараз місто охоплено оповіщенням на 70-80%. На обліку перебуває 83 електричні сирени», - зазначив Віктор Іваніцький.

Зокрема, у 2017 році:

– встановлена одна додаткова електрична сирена централізованого включення ПАТ «Львівська КФ «Світоч» (вул. Ткацька, 10);

– перенесена з ліквідованого підприємства НВК «Полярон» і встановлена на гуртожитку № 14 (вул. Ак. Лазаренка, 40) НУ «Львівська політехніка» електрична сирена і підключена до системи централізованого оповіщення;

– виділено 6 окремих номерів (ліній) для керування електричними сиренами централізованого включення (Філія концерну «Техвоєнсервіс» «Львівський авторемонтний завод», вул. Личаківська, 152; ЗАТ «Сетвік», вул. Смаль-Стоцького, 1; ЛТЕЦ-1 ЛМКП «Львівтеплоенерго», вул. Козельницька, 1; ПАТ «Світанок», вул. Промислова, 53; підрозділ ТзОВ «Гранд Інвест Ріал Істейт» у м. Львові ТЦ «Львів», вул. Кн. Ольги, 106; відокремлений підрозділ ПрАТ «Львівський електроламповий завод «Іскра», вул. Залізнична, 24);

–  відремонтовано одну сирену централізованого оповіщення (вул. Зелена, 95, ЛКП № 500);

– відновлено дві лінії керування електричними сиренами (ТзДВ «Завод фрезерних верстатів», вул. Зелена, 149; ДУ "Львівський науково-дослідний інститут епідемії та гігієни МОЗ України", вул. Зелена, 12);

– перенесено дві електричні сирени для встановлення їх у 2018 році на визначені об’єкти комунальної власності (Львівська обласна клінічна лікарня, вул. Чернігівська, 7; ліквідоване підприємство Ліквідоване підприємство ВАТ «Львівський дослідний нафто-маслозавод», вул. Б.Хмельницького, 207).

Також протягом 2017 року страховий фонд документації створений на 47 об’єктах м. Львова.

«З метою запобігання загибелі людей на водних об’єктах міста, у квітні-травні 2017 року були проведені практичні заходи з визначення переліку та підготовки водних об’єктів на території м. Львова, м. Винники і смт. Брюховичі для масового відпочинку людей на воді, а також з попередження нещасних випадків на воді. В ЗМІ висвітлювалися питання щодо правил поведінки і охорони життя на водних об’єктах, були встановленні попереджувальні щити з написами про заборону купання.  За 2017 рік на водоймах Львова потонуло 6 людей: 4 – у необлаштованих для купання водоймах, і 2 на озері Винниківському. На жаль, у 2018 році уже відкритий відлік смертей на воді – 28 січня у Сихівському районі 1 хлопчик втопився, 1 вдалося врятувати», - зазначив Віктор Іваніцький.

Для укриття працівників суб'єктів господарювання та населення від звичайних засобів ураження, готові до використання 59 захисних споруд. Після проведення необхідних заходів протягом 24 годин, додатково можливо підготувати 86 споруд із 114 неготових. Щодо комплексного освоєння підземного простору для укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, то в кожній районній адміністрації організований облік найпростіших укрить, відпрацьований розрахунок укриття непрацюючого населення, здійснюється періодичний контроль за станом підвальних приміщень. Ведеться облік наявності і контроль стану приміщень підземного простору (підземні переходи, паркінги). Обліковується 5082 найпростіші укриття підвального типу, які забезпечують 153% від потреби для укриття населення.

За 2017 рік в розрахунок площ підземного простору подвійного використання додані підземні паркінги торгових центрів «Сихів» (200 м.кв.), «Форум» (8,6 тис. м.кв.), «Вікторія Гарденс» (7,7 тис. м.кв.) для укриття населення. В кожному ЛКП району ведеться облік найпростіших укрить а також  розрахунок укриття непрацюючого населення в житлових будинках. Здійснюється  планування заходів щодо підготовки та утримання укрить до використання, контроль технічного стану.

З метою підготовки керівного складу міського та районного рівня, а також керівників спеціалізованих служб цивільного захисту, було проведено 249 командно-штабних навчань і тренувань всіх рівнів. 29-30 серпня 2017 року працівники управління брали активну участь в установчій міжнародній конференції, яка була організована Міжнародним центром з хімічного захисту та безпеки, який діє під егідою ОБСЄ. Конференція проводилась на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Під час роботи конференції розроблялись завдання та шляхи реалізації міжнародного співробітництва при виникненні аварій на хімічно-небезпечних підприємствах на території України і, зокрема, Львівської області та м. Львова.

Протягом 2017 року продовжувалася робота щодо покращення організації роботи міської та районних комісій з питань евакуації. Взято участь у комплексній перевірці державною комісією ДСНС України, проведено 3 навчання з органами управління вищого рівня. Міською комісією проведені навчання з Залізничною, Личаківською та Франківською районними комісіями з питань евакуації з практичним розгортанням та організацією роботи збірних евакуаційних пунктів.

Крім того, тренування з питань евакуації відпрацьовувалися під час проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань на підприємствах,  «Днів цивільного захисту» у загальноосвітніх школах і професійно-технічних училищах, «Тижнів  безпеки дитини» у дошкільних навчальних закладах. На заходи залучалося 81639 школярів та вихованців дошкільних закладів. Протягом року проведено 244 тренування  з комісіями з питань евакуації всіх рівнів, на яких залучалося 1566 осіб.

За 2017 рік на обласних та міських курсах пройшли курс функціонального навчання та отримали посвідчення 935 осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту. Виконання плану складає 113 %.

Спільно з ГУ ДСНС України у Львівській області, управлінням освіти ЛМР, районними адміністраціями у порядку проведення заходів, спрямованих на популяризацію здорового та безпечного способу життя, підвищення рівня практичної підготовки дітей та підлітків до дій у надзвичайних ситуаціях, проведено «Дні цивільного захисту» у 126 СЗШ, на які залучалося 64375 учнів, заходи з проведення «Тижнів безпеки дитини» у 99 ДНЗ, на які залучалося 16264 дітей. 

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради у 2017 році:

– отримало 773 документи, з них 187 керівних і 156 контрольних;

– виконало 156 контрольних документів, окрім того в роботі знаходиться 2 документи з довгостроковим терміном виконання;

– підготовлено та відправлено адресатам 678 вихідних документів, у тому числі: 557 інформаційних і звітних документів, 121 – за підписом міського голови;

– для розгляду надійшло 34 письмових звернення, із них 6 - колективних. Управлінням розглянуто всі письмові звернення, всі вирішено позитивно. Повторних звернень з порушених питань не надходило.

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Лютого, 2018 Вівторок
19 Лютого, 2018 Понеділок
більше новин