«В першу чергу, треба мати достовірний облік», - А. Садовий про запровадження системи зважування ТПВ Христина Процак

Як повідомили у департаменті з питань поводження з відходами, на вул. Шевченка, на Сихові та на ЛКП «Збиранка» готують до експлуатації три сміттєві ваги для зважування відходів, що вивозять за межі Львова. Ваги на ЛКП «Збиранка» та на вул. Шевченка будуть готові вже цього тижня, вага на Сихові – наступного. Сьогодні ваги, які встановлені на вул Шевченка, на території приватного підприємства, оглянув міський голова Львова Андрій Садовий. Машина компанії Санком вже здійснила зважування на цій станції. 


«Ви всі знаєте, що планово у нас завжди вага стояла і стоїть у Грибовичах, і кожна машина, яка привозила відходи з міста Львова, заїжджала на цю вагу, зважувалася, а потім відходи йшли вже на утилізацію. Коли сталася біда, то ця система перестала працювати, але об’єм, який продукує місто Львів, майже не змінюється з року в рік, він приблизно такий самий. Місто для того, щоб мати можливість вивозити сміття, повинно було знайти іншу формулу, яка полягала у тому, що ми компенсовуємо перевізника по кілометражу. Якщо везуть відходи на східну Україну, центральну, то це є вже поза тим тарифом, який сплачують мешканці міста Львова. Ми дуже обережні до тарифу, адже, на мою думку, якщо є кращий сервіс, то треба коригувати тариф. Зараз у Галицькому районі з’явилися кращі контейнерні майданчики, люди інвестували кошти, тому зараз піде більший напрямок по розділенню сміття.

Як ви знаєте, ми на сесії Львівської міської ради прийняли рішення, що ми повинні облаштувати декілька точок, де в нас мають бути ваги, щоб максимально прозоро подавати інформацію для мешканців Львова. Одна вага є на цьому підприємстві, друга – на підприємстві «Шувар» і запрацює буквально через тиждень, а третя вага – на ЛКП «Збиранка».

В першу чергу, треба мати достовірний облік. Ми компенсовуємо за кілометраж. По вазі люди отримують плату по тому тарифу, який є. Але ще одна звітність не зашкодить. Ми планово мали цю систему організовано до кінця травня торік, коли кожна машина зі сміттям заїжджала на ЛКП «Збиранка», потім ця система вийшла з управління, бо люди були категорично проти, щоб ми цією системою користувались. Компенсація за кілометраж – це інший процес, нам не дуже це подобається, але інших варіантів нема. Якщо перевізникам не платити додаткові кошти – вони просто не будуть возити.

Ми дивимось по ситуації по району, хто в яку сторону буде везти. Якщо їхати у Новояворівськ, то компанія Санком може сюди заїжджати, зважувати своє сміття і їхати на полігон. Одразу інформація буде поступати в міську раду, в котрій голині машина заїхали, який тоннаж, номер машини для обліку.

Наразі люди пішли нам на зустріч. Ми зараз подивимось у тестовому режимі, як воно буде працювати. Те саме стосується «Шувару». Тоді спільно будемо приймати рішення, бо ми є відповідальні за ситуацію в місті. Роман Федишин є депутатом міської ради, людина, яка координує роботу на «Шуварі». Пан Доскіч також є депутатом міської ради, голова комісії, який також погодився допомогти. Щоб ви розуміли, що коли з кимось говориш, чи можна поставити вагу, сміття, всі проти, кажуть, що не хочуть проблем. А колеги не бояться, йдуть на зустріч.

Проблема номер один – це куди ввозити сміття. Не думаю, що ми отримаємо якусь іншу інформацію. Місто Львів щороку, в принципі, продукує, той самий об’єм сміття. Тут я не бачу якихось можливостей по зловживаннях.

Кожне сміттєзвалище, яке приймає сміття, має окрему угоду з перевізником. Це їхні відносини. Це перевізник платить їм ту суму, яку він має, яку він би раніше мав платити «Збиранці», коли були відносини. А місто тим містам, які з нами пішли на співпрацю, дає додаткову субвенцію з місцевого бюджету, це бонус. Тут також питання домовленостей», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Сміттєві ваги будуть розташовані у різних районах міста – це дозволить зручно зважувати відходи, що відправлятимуться у різні напрямки. За інформацією департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради, перша вага стоятиме на вул. Шевченка. Друга вага розташовуватиметься на території ЛКП «Збиранка». Третя вага – поблизу ринку «Шувар», що на Сихові.

«Сміттєві ваги стоятимуть зручно для машин, що вивозитимуть відходи по різних напрямках. Так, наприклад, з ЛКП «Збиранка» машини зі зваженими відходами рухатимуться на північ у напрямок Великих мостів, Сокалю, Червонограду, Буська та Бродів. Із вул. Шевченка після зважування відходи везтимуть на захід – у сторону Новояворівська. Із «Шувару» машини їхатимуть на південний напрямок – у сторону Миколаєва, Борислава та Самбора», - повідомив директор департаменту з питань поводження з відходами ЛМР Іван Рудницький.

За словами Івана Рудницького, ваги стоятимуть на вулиці. Машина з відходами заїжджатиме на вагу, після чого спеціально призначений лаборант обраховуватиме вагу відходів, віднявши від загальної ваги паспортну вагу машини.

У департаменті зазначають – комплексні роботи над кожною зі сміттєвих ваг вартують близько 50 тис. грн. Комплекс робіт включає як механічні доробки, так і встановлення програмного забезпечення.

відео Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

24 Березня, 2018 Субота
23 Березня, 2018 П'ятниця
більше новин