Відбулось відкриття VI Конгресу Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань (СФУЛО) Романа Куць

Сьогодні відбулось відкриття VI Конгресу Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань (СФУЛО), що триватиме до 27 серпня. Відкриття розпочалось виконанням Державного Гімну України, Гімну лемків та спільною молитвою. У відкритті Конгресу взяли участь представники обласної влади, заступник міського голови з питань розвитку, делегації з шести країн світу та керівництво Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань.


«Дуже приємно, що після довгої перерви до Львова повертається Конгрес Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань – організації, історія якої налічує понад 25 років. Це вже VI Конгрес і сюди приїхали делегації з шести країн світу: України, Польщі, Словаччини, Сербії, Канади та США, у яких є українські лемківські громади. Для нас було дуже принципово Конгрес проводити на Львівщині, тому що саме тут ми маємо одну з найбільших кількостей депортованих лемків, особливо з 1944 по 1946 роки. А також на Львівщину зараз повернулося дуже багато лемків, яких депортували у той же давній час на Донбас, і коли вони втратили свої нові рідні землі через московську агресію, то вони зупинилися саме тут – у Львові.

На Конгресі ми будемо проговорювати наші справи, будемо обирати нове керівництво, закладати пріоритети на майбутнє, що робити наступні 5 років. У 2019 році в Україні вшановуватимуть 75-ті роковини початку великого злочину депортації: 9 вересня 1944 року почалася трагедія, під час якої постраждало понад 750 тис. людей, тому сьогодні нашим основним завданням є звернутися до Президента, до Верховної Ради, до Прем’єр-міністра, до Світового Конгресу Українців, до місцевої влади, оскільки у нас від них є велика підтримка, щоб були прийняті закони про депортацію, щоб були реабілітовані в’язні Явожна, щоб було засуджено усі депортації українців, зокрема за період 1944-1951 років. Ми будемо з ініціативою від цілого конгресу виступати з тим, що має бути створено Міністерство у справах закордонних українців тому, що наша діаспора є настільки великою потугою і має не тільки бути підтримкою України, але й Україна має їх підтримувати, розвивати, допомагати зберігати українську ідентичність, мову, культуру і координувати нашу посилену діяльність тому, що на рівні громадських організацій це добре, але це повинна робити держава», - зазначила голова Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань Софія Федина.

            «Я хочу подякувати вам за те, що Конгрес повернувся до Львова. Львів є таким осереддям традицій і містом, яке завжди було на сторожі волі, свободи і такого безперервного руху вперед. Саме сьогодні Україна, Львів і світ потребує історій успіху, які творяться в єдності, які мають традиції. Сьогодні весь світ зібрався в цій залі і це все велика заслуга вашого кроку приїхати до Львова, взяти відповідальність, спільно попрацювати і йти вперед, тому за це вам дуже велика шана і повага. Маю до вас одне прохання: щоб ця історія успіху, яку вже сьогодні творите, будучи разом тут, ви несли по світу тому, що лише в спільній праці, єдності, активній позиції ми перемагаємо, завжди будемо перемагати і йти вперед», - зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

            Також заступник міського голови від імені мера та громади міста Львова вручив подяки за багаторічну невтомну працю задля добра громади Львова, збереження лемківських традицій, встановлення історичної справедливості щодо депортованих українців, виховання нового покоління свідомих громадян з нагоди 26-ої річниці Незалежності України.

Інформаційна довідка

Делегати Конгресу представляють українські лемківські громади шести країн світу: Організація Оборони Лемківщини (США), Об’єднання лемків Канади, Об’єднання лемків (Польща), Союз русинів-українців Словацької Республіки, Союз русинів-українців Сербії та Всеукраїнське товариство «Лемківщина».

На Конгресі, який відбувається кожні 5 років, обирається нове керівництво організації та закладаються пріоритети діяльності на наступні 5 років. Цьогоріч Конгрес відбуватиметься під знаком 70-ї річниці сумнозвісної Акції «Вісла» (1947 р.) – кульмінації депортації українців з етнічних земель у Польщі, передусім із Лемківщини.

Представники СФУЛО у світі систематично відстоюють і захищають інтереси України і української спільноти, останні кілька років активно задіяні у допомогу бійцям АТО, біженцям із тимчасово окупованих територій та відбудови постраждалих від війни регіонів.

Проведення цього конгресу у Львові є знаковою подією, оскільки саме тут проживають тисячі лемків, нащадків депортованих в 1944-1946 рр. з українських етнічних територій у Польщі. На Львівщину  також переїхало жити багато лемків з тимчасово окупованих територій Донбасу. 

Найпопулярніші новини сьогодні

25 Квітня, 2018 Середа
24 Квітня, 2018 Вівторок
більше новин