З 8 до 10 вересня у Львові пройдуть Дні європейської спадщини «Пульс міста: фабрики, шпиталі та освітні заклади» Уляна Шпуляр

Проект «Дні європейської спадщини» відбуваються у Львові 7 рік поспіль. Цього року його організовує Львівська міська рада за підтримки проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). Тема цьогорічних Днів «Пульс міста: фабрики, шпиталі та освітні заклади»


«Освітні та промислові будівлі є важливими індикаторами розвитку міст, вони є тими закладами, які надають містам рух і динаміку. Яскраві зразки індустріальної спадщини, університети, школи, лічниці Львова різних епох були центрами «живого» міста, яке розвивається і сьогодні», - каже Олександра Провозін, координатор Днів європейської спадщини 2017.

Програма заходів надзвичайно насичена та різноманітна: піші екскурсії, велопрогулянка, пішохідний квест, виставка, лекції і, навіть, майстер-клас зі швидких зарисовок. Загалом, у програмі 44 заходи, на більшість з них необхідна попередня реєстрація.

«Велика частина заходів відбуватиметься поза межами «туристичного» Львова. Усі охочі матимуть можливість побачити цікаві тематичні об’єкти Підзамче, Сихова,  Клепарова, Личакова та багато інших», - зазначила Ганна Кіцілінська, організатор Днів європейської спадщини 2017.

Організатори очікують близько тисячі відвідувачів.

Довідка

ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ

European heritage days, або Дні європейської спадщини, відбуваються кожного вересня у країнах, які приєднались до Європейської культурної конвенції. Офіційно започатковані Радою Європи у 1991 році. Це дні, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Традиція покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

ІДЕЯ

Культурна спадщина LIVE - так можна окреслити ідею, яка вже близько 30 років активує мільйони європейців. Принцип простий: один раз на рік відкрити двері зазвичай недоступних для огляду пам'яток і завдяки організації різного роду заходів «оживити» їх. Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Жаку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які відбулись під гаслом «культурній спадщині - нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що наступного року ця ініціатива була затверджена на конференції Ради Європи.

ДНІ СПАДЩИНИ У ЛЬВОВІ

Традиційно щороку країни Європи обирають певну тему та організовують різноманітні заходи під єдиним гаслом. Цьогорічні Дні європейської спадщини у Львові пройдуть під темою «Пульс міста: фабрики, шпиталі та освітні заклади».

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Квітня, 2018 Понеділок
більше новин