А. Садовий: «На жаль, бюджет розвитку наступного року буде меншим ніж у цьому» Прес-служба ЛМР

У щотижневому відеозверненні міський голова Львова коротко охарактеризував бюджет розвитку на 2018 рік, який прийняли на сесії Львівської міської ради у четвер, 21 грудня.


«Цього тижня сесія Львівської міської ради затвердила бюджет розвитку міста. Є свої плюси і мінуси. Почну з проблемних моментів.

На жаль, бюджет розвитку наступного року буде меншим ніж у цьому. Це сталось внаслідок в тому числі і політики Уряду країни, який наклав на великі міста додаткові фінансові зобов’язання. Ми також повинні пам’ятати, що місто несе незаплановані видатки на виконання ультиматуму державної влади. Влітку цього року сміттєва блокада була знята з міста лише в обмін на щорічний відкуп у розмірі 300 мільйонів гривень. У 2018 році ми і надалі будемо змушені платити ці гроші в бюджет області. В іншому випадку державні органи влади можуть відновити блокаду в повному обсязі в будь-який момент. А як ми це побачили - створювати проблеми львів’янам вони вміють і роблять це з неприхованим задоволенням. 

Тепер коротко про головні пріоритети бюджету розвитку. На наступний рік найбільше видатків традиційно потягнуть за собою ремонти доріг. Зокрема, ми завершимо всі роботи по Личаківській. Серед нових ремонтів, які плануємо зробити - ремонт площі Двірцевої перед вокзалом, Замарстинівська, Пластова, Чернівецька а також два шляхопроводи на Шевченка-Ковча та Головатого-Сулими. Я вже не згадую тут велику кількість менших вулиць, хідників та скверів.

Нагадаю, що по двох інших великих вулицях - Шевченка та Бандери - тривають проектні роботи та підготовка документів. Однак основну частину робіт там буде зроблено вже у 2019 році. Проекти фінансуються з коштів Європейського інвестиційного банку.

Значну суму бюджету буде скеровано на освіту. Ми відкриємо додатково 15 груп в дитсадках, де зможемо прийняти 430 дітей. Натомість роботи, які ми зробимо наступного року, дозволять відкрити ще 800 нових місць вже у 2019 році.

Місто продовжить закупівлі 3Д-принтерів, мультибордів та кабінетів фізики для шкіл. Є також план закупити мобільну і добре обладнану наукову лабораторію, яку можна буде використовувати по черзі в різних школах.

Ми також передбачили кошти на початок проектних та підготовчих робіт з будівництва сучасного сміттєпереробного заводу. Як відомо французька компанія Ежіс, яка зробила для нас експертний аналіз проблеми, запропонувала місту збудувати такий завод в промисловій зоні в районі ТЕЦ-1 в північній частині Львова. Ми опрацьовуємо цей варіант і готові будемо приступити до будівництва вже наступного року.

Ще один цікавий об’єкт почне будуватись наступного року на Сихові. Мова йде про унікальний спортивний комплекс для різноманітних ігрових видів спорту. Комплекс матиме похилий дах, на якому буде облаштовано трасу для навчань гірськолижного спорту.

Немалі кошти традиційно підуть на ремонт інфраструктури - каналізування, водо- та теплопостачання. Інвестиції в цю галузь у попередні роки дають свої результати. Ми значно зменшили втрати тепла та води на шляху до кінцевого споживача.

І насамкінець - про громадський бюджет. Нещодавно багато хто з вас брав участь в загальноміському голосуванні за громадські проекти.  І робили ви це недарма. Кошти на фінансування проектів-переможців також є в бюджеті розвитку. При чому сума у 26 мільйонів гривень є одною з найбільших в Україні. Тому закликаю вас і надалі бути активними в житті міста.

Дякую за увагу і бажаю вам добра!»,- сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Квітня, 2018 Понеділок
більше новин