На сесії затвердили зміни до переліку об’єктів, які фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету розвитку у 2018 році Прес-служба ЛМР

Сьогодні, 21 грудня, на пленарному засіданні депутатів Львівської міської ради було затверджено ухвалу «Про внесення змін до переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету міста Львова». Ухвалу із зауваженнями і пропозиціями депутатської комісії фінансів і планування бюджету підтримало 59 депутатів.


«Сума до розподілу, яка передбачена міським бюджетом, попередньо становила 1 млрд. 490 млн. грн. Зараз, із проголосованими змінами, ця сума буде становити 1 млрд. 571 млн. грн.

Зокрема, 26 млн. грн. передбачено на громадський бюджет. Це найбільша суму, яка в Україні виділяється на бюджет громадської участі. 175 млн. грн передбачено на весь гуманітарний блок. Якщо буде така можливість, то протягом року будемо переглядати цю суму в сторону збільшення. Адже цього року плануємо відкрити 25 додаткових груп – це 750 діток підуть в садочки. Передбачаємо кошти на утворення спеціального гуртожитку на вул. Угорській і для придбання приміщень для центру «Джерело». Для придбання обладнання установ охорони здоров’я передбачено 27 млн. грн.

Згідно з пропозицією депутатського корпусу на будівництво спортивного майданчика на Сихові передбачено 16 млн. грн. З них 5 млн. грн на проектно-кошторисну документацію, а 11 млн. грн на початок будівництва.

Вперше за останні 10 років передбачаємо велику суму коштів на ремонт ліфтів – це 40 млн. грн. Це кошти на ремонт і заміну ліфтів у будинках ОСББ, у лікарні швидкої допомоги і житлових будинках міста. 139 млн. виділяємо на каналізування та водопостачання, 49 млн. грн на теплопостачання і 26 млн. грн на вуличне освітлення.

Також 500 тис. грн «пожертвувало» м. Винники на ремонт дороги, яка є у Личаківському районі.

Також пропонуємо 162 млн. грн для районних адміністрацій – по 27 млн. грн для кожного району. Однак вчора надійшла пропозиція збільшити ще по 6 млн. грн кожній адміністрації.

На блок ТПВ: 19,6 млн. грн передбачено на ЛКП «Збиранка» і 43 млн. грн для ЛКП «Зелене міста» для початку будівництва заводу.

Також ми окремо виокремили ті видатки, які підуть на міста Рудно, Винники і Брюховичі», - доповіла на сесії під час презентації бюджету розвитку Ірина Кулинич, директор департаменту економічного розвитку ЛМР.

Пропозиції та зауваження до бюджету розвитку озвучила Вікторія Довжик, голова комісії фінансів і планування бюджету.

«Найперше, пропонуємо змінити порядок зазначення у бюджеті назв великих інфраструктурних об’єктів, щоб ці об’єкти вносилися в бюджеті окремою стрічкою по департаментах. Друге – це корегування і уточнення по окремих статтях видатків і додавання окремих статей, зокрема будування велодоріжок, спорткомплексу, навчальних закладів. І третє, збільшити фінансування районним адміністраціям, з 27 до 33 млн. грн. Зокрема, один район - Залізничний, має меншу суму. Тому пропонуємо, в продовж року, коли буде перегляд вільних коштів збільшити фінансування у Залізничний район», - доповіла Вікторія Довжик, голова комісії з питань фінансів і планування бюджету.

«Хочу подякувати всім, хто працював над підготовкою бюджету розвитку. Дякую усім депутатам, які активно долучались. Цей бюджет особливий, бо такої кількості консультацій з громадськістю і середовищами, ми ще не мали. Однак ми не могли врахувати усіх побажань. Звичайно, у процесі року ми будемо робити невеликі коригування в разі збільшення дохідної частини», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, бюджет розвитку на 2018 рік менший, ніж ті показники, що були затверджені у 2017 році.

Основні напрямки фінансування з бюджету розвитку у 2018 році такі:

 • Громадський бюджет, який складає 25,7 млн гривень.
 • Департамент гуманітарної політики - 175 млн. З них 27,8 млн - на будівництво та ремонт закладів дошкільної освіти, передбачені кошти для завершення робіт по створенню соціального гуртожитка і реконструкції приміщення Центру «Джерело». 5 млн передбачено на обладнання у кабінетах фізики, хімії і біології; 2,3 млн - на придбання обладнання для освіти; 27 млн виключно для придбання обладнання установ охорони здоров’я.
 • На розвиток спорту - 75,7 млн. Це спортивні зали в школах, спортивні майданчики, передбачено 5 млн гривень на проектно-кошторисну документацію і початок робіт щодо спортивного комплексу на Сихові. І ще 1,5 млн гривень - на басейни.
 • На реконструкцію і реставрацію театрів буде близько 6 млн гривень; на ремонт бібліотек – понад 6 млн гривень; на капремонт приміщення медіатеки на пр. Червоної Калини – 2,3 млн гривень. По охороні історичного середовища пріоритетними напрямками будуть реставрація і ремонт балконів, храмів, фасадів пам’яток архітектури. Також передбачено 5,3 млн на початок робіт по будівлі, яка є на балансі Агенції ресурсів по вул. Галицькій, 15.
 • 21 млн гривень передбачено на благоустрій парків. Додатково на «Шевченківський Гай» - 3,8 млн гривень, на парк Богдана Хмельницького – 2 млн гривень, на пам’ятник Небесній Сотні два розпорядники мають в загальній сумі 15 млн гривень. Відповідно, на розробку багатьох детальних планів територій – ще 1,5 млн гривень.
 • На продовження, будівництво, капітальний ремонт доріг – 321 млн гривень (вул. Замарстинівська, Пластова, Двірцева, Чернівецька, Білогорща і два шляхопроводи по вул. Шевченка-Ковча та вул. Головатого-Сулими, а також продовження і завершення робіт по вул. Личаківській та завершення робіт по трамваю на Сихів).
 • 40 млн гривень передбачили на ліфти: на будинки ОСББ – 2 млн гривень, а 38 млн гривень передбачені по програмі на комунальний житловий фонд. На ремонт житлового фонду – 32 млн гривень.
 • Кошти, закладені на оновлення транспорту: 150 млн на придбання автобусів і трамваїв і 8,9 млн – на придбання автомобільної техніки: міська пожежна машина (5 млн гривень), техніка для ШРП (Галицький – 1 млн; Франківський – 1 млн; а інші райони по 500 тис. гривень)
 • Ще 162 млн гривень передбачено на районні адміністрації: на кожну по 27 млн гривень. Кошти на утримання і ремонти дитячих майданчиків – 1,7 млн.
 • Передбачені кошти по організації робіт по твердих побутових відходах на 2 розпорядників: ЛКП «Збиранка» та ЛКП «Зелене місто».
 • Розписані видатки на Рудно, Винники та Брюховичі.
Найпопулярніші новини сьогодні

23 Квітня, 2018 Понеділок
більше новин