«Ресурсів є дуже багато, але підприємці часто не знають, як їх правильно використовувати», - О. Сивак Марія Демчина

Щоб сприяти економічному розвитку міста Львова та Львівської області, сьогодні, 27 липня, ГО «Клуб Ділових Людей» і управління інвестицій та проектів департаменту економічного розвитку Львівської міської ради підписали Меморандум про партнерство. Також сьогодні презентували результати проекту «Адвокація для розвитку торгівлі», зокрема, проблеми, з якими стикаються підприємці малого та середнього бізнесу у сфері зовнішньо економічної діяльності. Відтак, спільними зусиллями установи робитимуть  конкретні кроки щодо усунення проблем та створення можливостей для підприємців. Водночас підприємці можуть швидко і просто, у зручний для себе час отримати кваліфіковану допомогу від фахівців з питань бізнесу – у ЦНАПах Львова діє послуга консультації для підприємців. 


«Проект стартував п’ять місяців тому, і нашим завданням було більш чітко зрозуміти, з якими труднощами стикається малий бізнес при експорті-імпорті, і що потрібно зробити для того, щоб ефективність їхнього бізнесу зростала. Під час проекту ми провели і круглі столи, і дослідження, і опитування підприємців. Однією з найбільших проблематик, яка не дозволяє малому бізнесу ефективно експортувати чи імпортувати товари і послуги, є необізнаність самого бізнесу щодо можливостей і квот експортно-імпортних операцій. Також немає мережі торгових представництв України за кордоном, які б активно стимулювали експорту українських товарів. Також проблемою є робота з брокерами. «Єдине вікно» більш ефективне для середнього бізнесу, тому малий бізнес здебільшого використовує послуги брокерів, тому що їхні об’єми товарів є меншими. Але багато проблем виникає в некомпетентності брокерів», - розповів голова «Клубу Ділових Людей» Микола Савуляк.

Так, проект «Адвокація для розвитку торгівлі» був реалізований в рамках програми USAID ЛЕВ. Учасники спільно виявили проблеми, з якими найчастіше стикаються підприємці, що працюють в сфері ЗЕД, та напрацювали механізми їхнього попередження та усунення.  В результаті роботи було створено карту стейкхолдерів Львівської області, яка включає в себе всіх основних гравців, що впливають на діяльність малого та середнього бізнесу регіону у сфері ЗЕД, та згенеровано низку рекомендацій, які допоможуть суттєво спростити процес ведення діяльності у сфері ЗЕД та зробити його максимально чітким та прозорим. Серед ініціатив також створення інформаційної довідки про використання торгівельних квот та корисних ресурсів, де можна знайти інформацію для різних груп товарів та формування робочої групи із залученням представників відповідних державних контролюючих органів для внесення змін у чинне законодавство.

«З нашого боку ми бачимо питання непоінформованості – люди не знають з чого почати, в якому напрямку рухатися, тому на осінь заплануємо інформаційні семінари, тому що ресурсів є дуже багато, але підприємці не знають, як їх правильно використовувати. Восени ми можемо опрацьовувати питання участі наших компаній у міжнародних виставках – для цього є ресурси, гранти. Також можемо організувати галузеві семінари, зокрема про легку промисловість, бо історично ця галузь є сильною в нашому місті, а тоді пропрацюємо конкретні кроки щодо можливостей виходу на міжнародний ринок», - зазначила начальник управління інвестицій та проектів департаменту економічного розвитку ЛМР Ольга Сивак.

Найпопулярніші новини сьогодні

20 Квітня, 2018 П'ятниця
19 Квітня, 2018 Четвер
більше новин