«Цей бюджет вирізняється тим, що він пройшов максимально велике коло дискусій та обговорень», - мер Львова Христина Процак

Сьогодні на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради було затверджено ухвалу «Про внесення змін до переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету міста Львова». Ухвалу із зауваженнями і пропозиціями депутатської комісії фінансів і планування бюджету підтримало 59 депутатів. Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що бюджет розвитку 2018 року значно менший, ніж у 2017 році, але важливі проекти буде реалізовано.


«Я маю честь слідкувати за бюджетами 12 років поспіль. Цей бюджет вирізняється тим, що він пройшов максимально велике коло дискусій та обговорень – професійні середовища, громадські структури, депутатський корпус, профільні комісії. Бюджет був переважною більшістю голосів підтриманий. Звичайно, ще багато чого люди би хотіли, щоб ми зробили, але є дохідна частина і вона має балансувати з видатковою частиною.

Ми збільшили кошти на галузь культури, втримали баланс по ЖКГ – будемо продовжувати активно ремонтувати вулиці. Гуманітарний блок завжди у нас у пріоритеті – це школи, садочки. Ми повинні вийти на 2020 рік з відсутністю черг у садочках міста Львова. Також ми передбачили кошти на пам’ятник Небесній Сотні. Почнемо наступного року його монтувати. Це проект якісний, який переміг. Великий об’єм роботи. Будуть складності з наповненням бюджету, бо є запозичення, серйозні плани є по містобудівельному блоку, по управлінню комунальної власності. Якщо всі разом будуть працювати, то буде успіх.

Позитив, що ми бюджет проголосували у 2017 році і вже з початку січня можна братись до активної праці.

Об’єм бюджету розвитку є меншим, ніж у 2017 році. Ми ледве вийшли за 1 млрд 500 млн грн. Бюджет 2017 року був на 25% більший. Нема достатньої дохідної бази, щоб виконати всі ці проекти, які готові до реалізації. Надіємось, що буде продовжена активна співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку, бо він буде основним донором, коли мова йде про будівництво заводу по утилізації ТПВ, про рекультивацію нашої «Збиранки». Також будемо користуватись підтримкою Банку при закупівлі автотранспорту. Ця синергія і дасть нам можливість показати якісний результат.

Ми дуже обережно працюємо з кредитними ресурсами. Від міжнародних структур ми швидше отримуємо не кредити, а підтримку – це інвестиції. Наприклад, проект по будівництву заводу з ТПВ: ми маємо можливість отримати 25 млн і ще 10 млн – це грант, це кошти, які не треба віддавати. Також це стосується питань теплопостачання. Ми отримали грант 10 млн, який ми використаємо на ІТП по Сихівському району», - прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

Детальніше про бюджет розвитку міста Львова на 2018 рік тут.

відео: Андрій Андрух

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Квітня, 2018 Понеділок
22 Квітня, 2018 Неділя
більше новин