Музичні сенсації: чому з усього світу до Львова з’їжаться музикознавці Уляна Шпуляр

Музикознавці та професори з восьми країн світу вже 2 листопада приїдуть до Львова, щоб обговорити музичні сенсації останнього сторіччя. У рамках міжнародного музичного симпозіуму 2-5 листопада відомі дослідники представлять свої доповіді та разом із українськими колегами проговорять долю віднайдених та ще не знайдених музичних архівів світу.


«Симпозіум – це майданчик, який налагоджує важливий обмін музичними знаннями між сходом і заходом, - пояснює професор швейцарської музичної академії у Базелі Анґеліка Моц. – Нам було важливо, щоб архіваріуси, бібліотекари та музичні дослідники зустрілися разом і обговорили сенсаційні знахідки у світі класичної музики. Перша ідея була запросити тільки професора Вольфа і його колег. Проте масштаб події значно виріс, коли про своє бажання доєднатися до симпозіуму висловили близько пів сотні музикознавців з усього світу».

«Для закордонних гостей наш симпозіум – це можливість представити результати досліджень у колі рівних собі, - говорить співорганізатор симпозіуму Іван Духнич. – Вони ніколи не мали доступу до архівів країн Східної Європи. У нас є багато недослідженого, а подібні симпозіуми – спроба захистити наші культурні надбання. Якщо про них говорити на міжнародному рівні, то набагато важче буде маніпулювати чи таємно продати ці архіви».

Симпозіум триватиме чотири дні та пройде у форматі доповідей, музичних перфоменсів та концертів. Більшість подій відбудеться у центрі імені Андрея Шептицького. У приміщенні музичної академії імені Лисенка організатори проведуть круглий стіл за участі професора Вольфа. Важливою частиною програми буде секція – «симпозіум у симпозіумі» у науковій бібліотеці університету Франка.

У п’ятницю молоді музикознавці та студенти зможуть отримати експертну оцінку від своїх титулованих колег. У секції «Молода Галіціана» вони представлять результати своїх багаторічних досліджень.

«Ми надзвичайно пишаємося підготовкою та роботою із молоддю, - каже професор музичної академії імені Лисенка Любов Кияновська. – У нас є брак культури і етики подібної роботи, бо тут наклав свій відбиток радянський час. Зараз ми інтенсивно долаємо спадщину старих підручників. Тільки на основі таких симпозіумів та нових музичних артефактів ми можемо змінити це, виховати нове покоління дослідників».

Організатором симпозіуму є швейцарська асоціація Haliciana Schola Cantorum, що займається побудовою культурних мостів між Західною та Східною Європою.

Всі заходи симпозіуму є відкритими. Окремі масові події – два концерти в п’ятницю та суботу, на яких львівські музиканти та іноземні гості симпозіуму виконають твори з віднайдених манускриптів України та світу.

Детальну програму заходів та перелік спікерів шукайте за посиланнями:  https://www.facebook.com/hsc.lviv.ua

Контакти: 

+38 096 174 22 08 (Дар’я)

 press.haliciana@gmail.com

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Січня, 2018 Вівторок
22 Січня, 2018 Понеділок
більше новин