Театр ім. Марії Заньковецької святкує 100-річчя Романа Куць

Сьогодні відбулась святкова академія «100 років Національному академічному українському драматичному театру імені Марії Заньковецької». Від міста усіх присутніх привітав Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.


Заходи розпочались з перегляду відео про театр, його акторів та його історію. Гості привітали усіх з ювілеєм, також свої вітання передали й інші театри України.

«Мені дуже приємно бути тут, адже сьогодні тут є дуже гарна і яскрава компанія, з якою я маю велику честь стояти на одній сцені. Коли людям щось не вдається, то кажуть, що проблема або в культурі, або в освіті. Коли люди щось не можуть пояснити або не знають як зробити, то кажуть, шо треба йти в театр дивитися, як це правильно робити. Театр імені Марії Заньковецької є першим, а першим бути завжди дуже складно. У сьогоднішніх умовах Львів має свою окрему велику місію, а театр і культура мають ще більшу місію, отож, театр, який є у нашому місті, має найвеличнішу місію. Я хочу побажати всім великого натхнення, жаги до праці, а головне – великих залів і шалених оплесків», - зазначив Андрій Москаленко.

За високу професійну майстерність, сумлінну й віддану працю на творчій ниві, вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва та з нагоди 100-річчя від дня заснування Національного академічного українського драматичного театру імені  Марії Заньковецької отримали подяки міського голови:

  • Женчук Тарас Богданович – провідний інженер з ремонту і експлуатації механічного обладнання Національного академічного українського драматичного театру імені  Марії Заньковецької
  • Сотникова Альбіна Валеріївна – артист драми вищої категорії Національного академічного українського драматичного театру імені  Марії Заньковецької
  • Штипір Оксана Ігорівна – провідний бухгалтер Національного академічного українського драматичного театру імені  Марії Заньковецької

Також дипломом міського голови було відзначено колектив Національного академічного українського драматичного театру імені  Марії Заньковецької.

Нагадаємо, у 2017 році Львівською міською радою було прийнято «Програму підтримки діяльності національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької» з нагоди відзначення 100-річчя з дня заснування театру.

Відтак, було виділено фінансування з міського бюджету: 650 тис. грн. – на поповнення матеріально-технічної бази – та 120 тис. грн. – на проведення заходів з відзначення 100-річчя з дня заснування театру.

Довідка

У 1917 році при Троїцькому народному домі в Києві організовується Комітет українського національного театру, який згодом був трансформований у державну структуру, яку очолив драматург і політичний діяч В. Винниченко.

У серпні того ж року був створений перший державний театр України – Український національний театр, що об'єднав акторів мандрівних труп І. Мар'яненка, Т. Колісниченка, І. Сагатовського. Новоутворений осередок складали митці найвищого рівня. З-поміж них – актори Л. Ліщинська, Г. Борисоглібська, К. Лучицька, І. Мар'яненко, І. Сагатовський, режисери М. Вороний, Г. Гаєвський, І. Мар'яненко, І. Сагатовський, музиканти О. Кошиць, В. Верховинець, художники М. Бойчук, В. Кричевський.

16 вересня 1917 року у приміщенні Троїцького народного дому новий театр розпочав життя п'єсою В. Винниченка «Пригвождені». У 1944 році Урядовим рішенням колектив було переведено на постійну працю у древній Львів.

Будівлю, де розташований Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької, було відкрито 28 березня 1842 року як театр графа Скарбека. Зведений у класичному стилі за проектом архітекторів Л. Піхля та Й. Зальцмана.

З 1900 до 1939 року у цьому будинку діяла філармонія, згодом кінотеатр, а з 1944 року і до сьогодні у будівлі працює трупа театру ім. М. Заньковецької.

З 1997 року, генеральним директором театру стає Андрій Мацяк, а художнім керівником Федір Стригун.

Найпопулярніші новини сьогодні

17 Грудня, 2017 Неділя
16 Грудня, 2017 Субота
15 Грудня, 2017 П'ятниця
більше новин