У будинку на вул. Дорошенка, 15 відреставрують 7 унікальних балконів Ганна Пищула

У Львові триває реставрація балконів головних фасадів будинків в історичній частині міста. Зокрема на замовлення управління охорони історичного середовища триває капітальний ремонт балконів будинку на вул. Дорошенка, 15. У цьому будинку буде проведено реставрацію 7 балконів.


Ремонтно-реставраційні роботи балконів на вул. Дорошенка, 15 розпочалися минулого року. Роботи на об'єкті здійснює ПП «Оберіг Груп». Фінансування робіт здійснюється з міського бюджету та програми «Муніципальний розвиток і оновлення історичної частини Львова» GIZ. З міського бюджету на ці роботи виділено 312 тис. грн.

Балкони давно не ремонтувалися і потребували реставрації. Оскільки це житловий будинок, в ньому живуть мешканці, які також не мають коштів на реставрацію балконів. Тому, ми вирішили його відреставрувати спільно з GIZ, поки лише в частині балконів. Тобто, ці роботи фінансуємо з міського бюджету, з коштів GIZ, і кожен мешканець зі свого балкону має доплатити по 500 грн.

Роботи були початі ще минулого року. Взимку не виконувалися, бо це зовнішні роботи і їх не можна було робити в зимовий період. Зараз роботи відновили», - розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

За словами Анне-Марі Роте, експерта проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» GIZ, з 2012 року у Львові діє програма співфінансування реставрації балконів міста спільно з GIZ.

Коли ми починали реставрацію у 2012 році, ми не думали, що львівські фірми справляються з таким поважним об’єктом як Дорошенка, 15. Лише тепер ми до нього приступили, бо фірми вже мають великий довід, від реставрували багато балконів», - розповіла Анне-Марі Роте, експерт GIZ.

Керівник підрядної організації ПП «Оберіг», Віктор Проданчук, назвав будинок на вул. Дорошенка, 15 унікальним як за кількістю балконів, так за стилем побудови.

«Більше півроку ми працюємо над цим об’єктом. Це дуже унікальний будинок. Тут є 7 балконів. Для нас це вперше реставрувати таку кількість балконів на одному будинку. Центральний балкон в будинку є металевим і півкруглим, дах скляний. Балконів такого типу у Львові обмаль. Такий дашок є на будинку біля Оперного театру. Зараз будемо брати його в роботу. Три балкони вже закінчуємо. Усі роботи плануємо завершити у вересні.

Спільно з GIZ ми визначаємо матеріали, покриття, традиції виконання робіт, щоб автентично відтворити балкон.

Львів’яни мають бути їм вдячні, адже більше 100 пам’яток спільно з ними вдалося відреставрувати», - розповів Віктор Проданчук, представник підрядної організації ПП «Оберіг Груп»

Роботи із реставрації балконів також тривають на перехідних об’єктах з 2016 р. на вул. Рутковича, 6 (4), вул. Торгова, 11 (1), вул. Рутковича, 12 (2), вул. Князя Романа, 4 (2), вул. Вірменська, 13 (1).

Також у 2016 році розроблено документацію на реставрацію 47 балконів. (Вартість ПКД 259 тис. 074 грн.). Це об’єкти за адресами: вул. Рутковича, 6 (4), вул. Городоцька, 61 (4), вул. І.Франка, 90 (5), вул. Листопадового Чину, 10 (2), вул. Генерала Чупринки, 4 (4), вул. Зелена, 6 (вул. Шота Руставелі,2) (12), вул. К.Левицького, 16 (6), вул. Менделєєва, 5 (4), вул. Павлова, 1 (2), вул. Павлова, 2 (2), вул. Генерала Чупринки, 52 (2).

Відновлення балконів здійснюється на замовлення управління охорони історичного середовища Львівської міської ради у рамках спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Найпопулярніші новини сьогодні

10 Грудня, 2017 Неділя
9 Грудня, 2017 Субота
8 Грудня, 2017 П'ятниця
більше новин