«У квартирах, придбаних у ПрАТ «Ірокс», люди не мають змоги оформити право власності на житло», - Гелена Пайонкевич Ганна Пищула

На території міста Львова активно та системно здійснюється будівництво багатоквартирних житлових будинків. У більшості випадків це будівництво здійснюється відповідно до вимог чинного містобудівного законодавства. Львівська міська рада та її виконавчі органи в межах повноважень всіляко підтримують забудовників. Однак у Львові є ряд незаконних дій з боку підприємців, які протиправно здійснюють будівництво багатоповерхових будинків без відповідних дозволів.


ПрАТ «Ірокс» протягом багатьох років проводить протиправне будівництво багатоповерхових будинків на вул. Антонича-Майданній; вул. Шевченка, 418; вул. Тернопільській, 42. Ці будівництва ведуться без документів на землекористування, без відповідних наданих умов та обмежень, інших дозвільних документів.

«Хочемо застерегти громадян у придбанні квартир на трьох об’єктах на вул. Антонича-Майданній; вул. Шевченка, 418; вул. Тернопільській, 42. Будівництво здійснює ПрАТ «Ірокс» без жодних дозвільних документів.

Найбільш кричущий об’єкт на вул. Тернопільській, 42. Компанія «Ірокс» здійснює будівництво без жодного документу на проведення будівельних робіт. Ці факти встановлені державною архітектурно-будівельною інспекцією у Львівській області, встановлені Львівською міською інспекцією. Згідно цих фактів були винесені приписи про зупинення будівельних робіт. Однак, компанія ці приписи проігнорувала. Наступним її кроком було звернення до суду. Судовим рішенням зупинено виконання приписів. Станом на сьогодні будівництво триває.

Аналогічна ситуація з об’єктом на вул. Шевченка, 418 і на вул. Антонича-Майданна. На цих земельних ділянках компанія «Ірокс» здійснила будівництво. Ці об’єкти були введені в експлуатацію інспекцією ДБК у Львівській області на виконання, знову ж таки, рішення суду.

Тобто, ми бачимо факт, що представники ПрАТ «Ірокс» не звертаються до міської ради за оформленням документів на земельні ділянки. Станом на сьогодні, я з впевненістю заявляю, що проектної документації і відповідності цієї документації вимогам законодавства Державних будівельних норм не бачив жоден контролюючий орган.

Люди, які придбають житло у цих будинках, не мають змоги оформити право власності на житло, тому змушені звертатися до суду. Тому ми застерігаємо людей від придбання там квартир. Ціни у них відносно дешевші. Здешевлення пов’язане з тим, що компанія не сплачує орендну плату – внески на розвиток соціальної інфраструктури», - розповіла Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту ЛМР.

За її словами, по усіх об’єктах ПрАТ «Ірокс» є відкриті кримінальні провадження в судах. Зокрема, по будівництву на вул. Тернопільська, 42 готується позов про знесення об’єкту.

«Звернення про знесення об’єкту здійснюються, коли незаконне будівництво проводиться на земельній ділянці, що є в комунальній власності», - додала Гелена Пайонкевич.

Найпопулярніші новини сьогодні

22 Січня, 2018 Понеділок
більше новин