У Львові відбулася презентація програми заходів «Львів'43: Місто, яке (не)пережило»

Сьогодні, 20 квітня, о 12.00 у музеї «Територія Терору» (прос. Чорновола, 45 Г) відбулася презентація програми «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило» − серії меморіальних заходів до 75-ої річниці ліквідації гетто та Янівського концтабору у Львові. 


«Цього року ми об’єднали свої зусилля, щоб на рівні своїх інституцій і на рівні наших можливостей усіляко розповісти про цю проблему на усіх можливих і доступних для нас рівнях. Сьогодні ми розповімо про заходи, які відбуватимуться до кінця літа, і також хочемо зауважити, що як тільки ми почали працювати, то кожного дня заходи додаються, міняються»,- зазначила Ольга Гончар, директор музею «Територія Терору».

Впродовж 2018 року у місті відбуватимуться лекції, дискусії, вистави, виставки та інші заходи із метою максимального інформування про події Голокосту у Львові та створення платформи для роздумів над можливими способами презентації цієї травматичної теми у сучасному міському просторі.

«Перша річ, яка важлива, на якій ми акцентуємо, яка є одним з ключовим елементів цієї програми, заходів – це є питання пам’яті. Наше місто творило і творять люди. Найбільшою цінністю міста є люди. І коли стаються події, які вже є невідворотними, про які ми можемо лише пам’ятати, робити з того правильні висновки. Протягом цього року відбудуться ряд різних подій. Будуть події, які матимуть мистецьку частину, які будуть, власне, намагатися комунікувати крізь призму емоцій, які пояснюють те, що відбулося. Ми, безпосередньо, робили акцент, щоб мистецька частина була прив’язана до локації, де відбувалися ключові, найжахливіші події. Є ряд подій, які носять більше інформаційно-освітній характер. Ми усіх запрошуємо, щоби дізнаватися більше, спілкуватися, щоби цю пам’ять, про яку ми говоримо, щоб ми могли її максимально донести і максимально зробити з неї правильні висновки, і побудувати правильні комунікації»,- наголосив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

«Для нас найцікавішим зараз є те, що ця програма і ця ініціатива зібрала безліч різних інституцій, і кожен з них пробує говорити про це. Наш музей вирішив зробити вуличну виставку, яка для нас є певним викликом. Ми хочемо означити близько 12 локацій, на яких відбувався терор. І для нас в подальшому буде дуже цікаво спостерігати, що буде з цією виставкою відбуватися. Коли щось виходить на вулицю, то вона завжди отримує величезний зворот від аудиторії»,- додала Ольга Гончар.

Координатор проекту – Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору» у співпраці з Центр міської історії.

Партнери: управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради, Всеукраїнський єврейський благодійний Фонд «Хесед-Арьє», Благодійний фонд Брей Бріт «Леополіс» імені Еміля Домбергера, Львівський органний зал.

Спеціальні події у співпраці з: офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», Львівський національний університет імені Івана Франка.

Інформаційна підтримка: Твоє Місто, інформаційне видання «Фотографії Старого Львова», Культурні Події Львова, газета «Хадашот», HISTORIANS.IN.UA, міжнародний інтелектуальний часопис Ukraina Moderna, Часопис КРИТИКА - Journal KRYTYKA, Zaxid.Net.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь до: Богдана Тараніна, науковий співробітник Музею «Територія Терору» тел.: 095-938-21-74, e-mail: taraninabogdanna@gmail.com , Anna Shymanska, завідувач інформаційно-освітнього відділу Музею «Територія Терору» тел.: 096-78-35-096, e-mail: novosetska@ukr.net

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Травня, 2018 Середа
більше новин