У Львові встановили шопку біля Свічкової Мануфактури Уляна Шпуляр

Сьогодні, на площі Музейній, біля Львівської Свічкової Мануфактури, встановили різдвяну шопку, яка зображає вифлеємську стайню, в ніч Різдва Христового. Ідея встановлення шопки на площі Музейній належить самим працівникам Свічкової Мануфактури.


Для виготовлення шопки запросили майстра Юрія Бакая та художницю Уляну Нищук. За задумом творців елементи в шопці є традиційними - це фігури Ісуса Христа, Матері Божої, святого Йосипа та баранчиків. А от зовнішня оздоба дещо нестандартна.

«Зверху шопка накрита бляхою та символізує суворий, подеколи жорстокий світ. Однак, ми також хотіли підкреслити, що в особливий час Різдва в серцях людей народжується надія на краще. Тому, символом нових мрій та сподівань стала дерев'яна зірка, яка служить орієнтиром в духовному житті кожного, як колись стала орієнтиром для трьох царів, які знайшли Боже дитя», - художник та іконописець Уляна Нищук.

Обличчя на фігурах розмальовані в народному стилі. Це інспірація Уляни, котру вона почерпнула з іконописання на склі, яке поширене на Гуцульщині та Буковині.

Найпопулярніші новини сьогодні

23 Квітня, 2018 Понеділок
більше новин