За останні два роки було проведено 8 архітектурних конкурсів для найкращих проектних пропозицій: для чого їх проводять та що у найближчих планах Романа Куць

У Львові проводять архітектурні конкурси на найкращі проектні пропозиції облаштувань громадських просторів, побудови важливих для міста приміщень тощо. За останні два роки було проведено 8 архітектурних конкурсів, проекти переможців яких перебувають у стані доопрацювання, погодження або реалізації. Також найближчим часом планують оголосити ще 5 конкурсів для найкращих проектних пропозицій. Про це розповів начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський.


«Архітектурні конкурс потрібні для підвищення якості архітектури на фоні погіршення законодавчої бази, яка є не на користь архітекторів. Без проведення конкурсу шукають будівельників, які не якісно і швидко виконують роботи. Архітектурні конкурси стримують такі процеси. Що стосується бюджетних коштів, які вимагають пройти процедуру прозоро, наші ідеї завдяки проведенню архітектурних конкурсів можуть обійти її.

Нещодавно у нас закінчився конкурс на міський архів по вул. Трускавецька-вул. Пулюя. Взяло участь 18 учасників з усієї України. Перше місце отримала творча майстерня Віктора Кудіна. Цікаво те, що цей об’єкт є простий за допомогою простих конструктивів. Під впливом моди на коворкінги і публічні місця, ця споруда є запропонована як об’єкт громадського центру. Тут будуть передбачені місця для мешканців, для роботи з даними, а також буде коворкінг – місце, де можна збирати місцеву громаду.

При реалізації цього проекту є дуже важливою координація з усіма службами, особливо це стосується дорожньої теми і інженерного господарства. Там є прокладений хаотично колектор, який треба перенести для підготовки цієї ділянки для будівництва архіву.

Тиждень тому також закрився конкурс на спорткомплекс на Сихові, ми відібрали 2 найцікавіші роботи. У п’ятницю засідатиме журі конкурсу і буде визначено переможця. Є одна, як на мене, дуже цікава робота, де архітектори запропонували дуже просту і лаконічну форму з експлуатованим дахом, який можна буде використовувати як спуск для лиж чи санок.

Третій допоміжний конкурс – це конкурс на дитячий майданчик у сквері Юра. Переможцем стало Архітектурне бюро «А44» і зараз активно ведеться робота з Галицькою районною адміністрацією.

Також цьогоріч відбувся конкурс на Меморіал Небесної Сотні на вул.Кривоноса. Зараз ми на стадії розробки детального плану території, щоб можна було очолити цей процес ЛКП «Зелений Львів».

Окрім конкурсів бюджетних, ми проводили й конкурси приватні. Один девелопер провів конкурс забудови в районі Збоїщ. Також зараз в процесі виготовлення дозволів на будівництво проект на технопарк з паркінгом, офісом, конференц-центрами на вул Федьковича. Виграв конкурс Ігор Паламарчук.

Зараз у нас закінчується робочий проект згідно комплексної роботи переможця В.Кузнєцова на сквер у районі вул. Стефаника - вул. Коперника «Місця щасливих людей» пам’яті А. Кузьми.

Станом на сьогодні у процесі виготовлення дозволів на будівництво офісний центр на вул. П.Мирного, 24. Перший конкурс, який був проведений за кошти інвестора.

У планах цьогоріч у нас ще провести конкурс на найкраще вирішення громадського простору біля кінотеатру Довженка на Сихові, конкурс на багатофункційний комплекс на вул. Городоцькій (це важливий конкурс, адже це історичний ареал у межах вул. Городоцької – вул. Шевченка, що близько до спадщини церкви Юра). Також проведемо Міжнародний конкурс на готель Хілтон по вул. Лижв’ярській, Всеукраїнський конкурс на офісну споруду по вул. Стрийській та Міжнародний конкурс на Головну вежу ІТ містечка по вул. Чмоли», - зазначив начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський.

Найпопулярніші новини сьогодні

17 Лютого, 2018 Субота
16 Лютого, 2018 П'ятниця
більше новин