10 крутих музеїв Львова, де не соромно зробити селфі

Інформація про культові львівські музеї


17 січня у світі відзначають Міжнародний день музейних селфі, під час якого усім охочим пропонують взяти участь у флешмобі: сфотографуватися в музеї, а потім викласти світлину у соцмережі.

Уже четвертий рік поспіль до акції приєднується також Україна. Учасниками акції автоматично стають усі, хто публікує в інтернеті селфі, зроблене в цей день у музейній установі з хештегами  #MuseumSelfie та #селфівмузеї, - передає 032.ua.

Пропонуємо вам добірку культових львівських музеїв, де є всі умови для того, щоб зробити цікаву і яскраву світлину до Міжнародного дня музейних селфі.

Музей сакральної скульптури Пінзеля

Подивитись на зразкові скульптури епохи українського бароко можна у музеї, присвяченому постаті галицького майстра Йогана-Георга Пінзеля. Музей розташований на місці колишнього костелу Кларисок та вперше відчинив свої двері 1996 року.

Де? Площа Митна, 2.

Коли? Середа - субота з 11:00 до 18:00, неділя та вівторок - з 12:00 до 18:00.

Скільки? Діти - 9 грн, дорослі - 30 грн.

Аптека-музей “Під чорним орлом”

Цю аптеку було відкрито у Львові 1735 року військовим фармацевтом Наторпом, і вона досі функціонує. Раніше у приміщенні виготовляли різноманітні лікувальні найстойки, еліксири та мазі, а зараз продають ліки та проводять екскурсії.

Де? Вул. Друкарська, 2.

Коли? Понеділок - п’ятниця з 9:00 до 19:00, субота - неділя - з 10:00 до 17:00.

Скільки? Загальний квиток коштує 10 грн.

Двір загублених іграшок

Це місце цілком можна назвати народним музеєм просто неба. Тут немає екскурсоводів чи вхідного квитка, адже двір облаштовано львів’янином-ентузіастом Василем Глушковським. Попередньо, чоловік створював цікавий дворик для свого онука, але місце припало до душі багатьом мешканцям та гостям міста.

Де? вул. Князя Лева, 3.

Коли? Щодня.

Скільки? Безкоштовно.

Музей ідей

Унікальний мистецький простір - музей Ідей - існує з 1992-го року з ініціативи львівського художника Олеся Дзиндри у пивницях Бернардинського монастиря. Тут можна побачити найрізноманітніші виставки та арт-проекти, що змушують замислитись та вийти за рамки власного світосприйняття.

Де? Вул. Валова, 18a.

Коли? Вівторок - неділя 11:00 - 18:00.

Скільки? Безкоштовно.

"Львіварня"

“Львіварня” - це сучасний інтерактивний музей пивоваріння та арт-центр, у якому відбуваються виставки та концерти. Відвідувачам пропонують дізнатися процес потрапляння пива - від бродіння дріжджів (на які можна подивитись у мікроскоп) до столу споживача, скуштувати його та оцінити мистецькі твори.

Де? Вул. Клепарівська, 18.

Коли? Щодня з 10:00 до 19:00.

Скільки? 60 грн.

Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри

Перший та єдиний в Україні музей модерної скульптури присвячений творчості Михайла Дзиндри. У величезному залі немає перегородок, тож ніщо не заважає спостерігати пластичні й абстрактні скульптури, рельєфні портрети. У колекції музею - понад 800 скульптур, які Михайло Дзиндра привіз в Україну після тривалого проживання у США та подарував державі.

Де? Смт. Брюховичі, вул. Музейна, 16.

Коли? Середа - субота з 11:00 до 18:00, неділя, вівторок - з 12:00 до 18:00.

Скільки? Дитячий квиток - 9 грн, дорослий - 24 грн.

Італійський дворик

Чудовим місцем для селфі може стати пам’ятка ренесансної архітектури у Львові - Венеційський, він же Італійський дворик, зведений 1580 року. У дворику є на що подивитись: це і кам’яний лев Лоренцовича, створений наприкінці 16 століття, історичний дзвін “Ісайя”, надгробна плита з білого мармуру - хачкарі; ганебний стовп - прангер. З Італійського дворику рекомендуємо також зайти у зали Львівського історичного музею, який розташований у цій та сусідній будівлях.

Де? Площа Ринок, 6.

Коли? Щодня.

Скільки? Добровільні внески.

Музей "Личаківський цвинтар"

Личаківський цвинтар - це колишнє діюче кладовище, одне з найстаріших у Європі. Некрополь був заснований 1786 року та став місцем спокою для багатьох видатних постатей, як-то: Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Іван Труш, Соломія Крушельницька, Євген Петрушевич та інші. Зараз цей цвинтар є музеєм, інколи тут ховають відомих сучасників та бійців АТО/ООС.

Де? Вул. Мечникова, 33.

Коли? Щодня з 9:00 до 18:00.

Скільки? Дитячий і студентський квиток - 20 грн, дорослий - 30 грн.

Музей скла

У першому та єдиному музеї скла в Україні можна побачити історичне скло - посуд, намисто, датовані 1 - 2 століттям нашої ери, є келихи, з яких пили заможні шляхтичі Західної України у 17 - 18 століттях. На експозиції присутні й більш сучасні зразки скла 20 століття, виробленого у Львові та Стрию, які брали участь у Міжнародних симпозіумах. Тут також є роботи іноземних митців - з Франції, Японії, Іспанії, Німеччини та інших країн.

Де? Площа Ринок, 2.

Коли? Щоденно з 10:00 до 18:00.

Скільки? Дитячий, студентський - 10 грн, дорослий - 20 грн.

Львівська галерея мистецтв імені Бориса Возницького

Зробити селфі на фоні портрета європейських вельмож та аристократів можна у Львівській галереї мистецтв, чия колекція налічує майже 60 тисяч творів світового мистетцва різних часів. Відділ європейського мистецтва 19 - 21 століть містить твори Франсуа Жерара, Яна Алойзи Матейка, Мартина Яблонського, Генріка Семірадського, Михайла Бойчука та інших.

Де? Вул. Стефаника, 3.

Коли? Середа - субота 11:00 - 18:00, неділя, вівторок - 12:00 - 18:00.

Скільки? Дитячий квиток - 9 грн, студентський - 30 грн, дорослий - 45 грн.

Нагадаємо, що більше інформації про актуальні події у Львові доступно у рубриці “Афіша” на сайті 032.ua.

ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ

Найпопулярніші новини сьогодні

Сьогодні
17 Січня, 2019 Четвер
більше новин