Будинок пана Яна на вулиці Коновальця, 21 у Львові наразі залишиться без змін

Депутати Львівської міськради не підтримали рішення про відведення і передачу земельної ділянки, де розташована історична будівля


Депутати Львівської міськради не підтримали рішення про відведення і передачу земельної ділянки, де розташована історична будівля.

13 липня під час сесії Львівської міськради депутати не назбирали достатньо голосів, щоб прийняти ухвалу “Про затвердження гр. Лисиці О. Т. проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки на вул. Є. Коновальця, 21”, - передає 032.ua.

“За” відповідне рішення проголосувало лише 10 депутатів.

Мова йде про історичну віллу - будинок пана Яна (Іжицького), який був його першим мешканцем та власником із 1910 року. Згодом тут мешкав купець Юзеф Штока (Stocka Józef). Із 1916 року тут були розташовані різноманітні молочарські організації, у тому числі ПАТ “Львівський міський молочний завод”.

Проект ухвали передбачає, що “за згодою” із користування молокозаводу вилучать земельну ділянку, площею 0,0801 га на вул. Коновальця, 21 та передадуть громадянці Лисиці Олесі Тарасівні у приватну власність для обслуговування житлового будинку.

При цьому, має бути скасована ухвала ЛМР від 24 травня 2012 року № 1559 “Про погодження Національному університету “Львівська політехніка“ місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Є. Коновальця, 21“.

Під час сесії, депутат Тарас Чолій зазначив, що із жінкою, яка претендує на будинок - Олесею Лисицею - є “багато юридичних колізій”.

“Будинок, про який іде мова, має 7 квартир. Заявниця звертається для того, щоб виділити землю для обслуговування індивідуального житлового будинку. Інший факт полягає у тому, що там зареєстровано ОСББ, і звернення не є від об’єднання. Четвертий факт - у жодній з тих квартир ніхто не мешкає. П’ятий факт, що сама заявниця мешкає у Києві. Шостий факт - незрозуміло як у свій час від Молочного заводу було передано майно цій громадянці, тому що немає документів, які про це свідчать. Сьомий факт, що будинок розташований на вулиці Коновальця, 21 у межах історичного ареалу міста”, - наголосив Тарас Чолій.

Читайте також: У Львові продовжують боротися за приміщення старовинної аптеки на площі Міцкевича

Депутат Ігор Телішевський додав, що у вересні минулого року всіх мешканців будинку виселили, але найкращий варіант у цій ситуації - надати будинку статус пам’ятки місцевого значення.

У свою чергу депутат Андрій Шевців виступив зі словами підтримки рішення, сказавши, що Львову потрібні відремонтовані пам’ятки, а не руїни за парканами зі сміттям. Представник “Самопомочі” запевнив, що новоспечені власники не руйнуватимуть будинок.

Нагадаємо, минулого року львів’яни зареєстрували електронну петицію за збереження історичної вілли пана Яна, яка однак не набрала необхідної для розгляду в міськраді кількості підписів.

Найпопулярніші новини сьогодні

24 Вересня, 2018 Понеділок
більше новин